„Je pouze jedno dobro a to je Bůh, všechno ostatní je dobré jen když se na to dívá a špatné, když se odvrátí.“

Autor: C. S. Lewis
Témata:

Tento citát vyjadřuje myšlenku, že jediným skutečným dobrotem je Bůh a všechno ostatní je dobré pouze ve vztahu k Němu. To znamená, že když se něco vnímá nebo hodnotí v souladu s Boží vůlí a perspektivou, je považováno za dobré. Naopak, když je odvráceno od Boha nebo je hodnoceno mimo Boží hodnoty, pak se stává špatným.

Tento citát může odrážet náboženskou filosofii, která klade důraz na absolutní a transcendentní hodnoty a naznačuje, že jediný pravý základ pro správné hodnocení dobra a zla je Boží vůle. Tímto způsobem se staví na první místo duchovní aspekty a morální rozhodnutí spojená s Bohem, které jsou pak měřítkem pro hodnocení všeho ostatního ve světě.

Související citáty

Nejhezčí věc je otevřít noviny a nenajít se tam.
George Harrison

Vrací-li žena dárek, pak skutečně nenávidí.
Charles Maurice de Talleyrand-Périgord

Jen silný donutí osud. Slabého donutí osud sám.
Konfucius

Dostojevskij mi dal víc, než kterýkoli myslitel ve vědě, víc než Gaus.
Albert Einstein

Chceš-li být filosofem, piš romány.
Albert Camus

Věcné příčiny a citové důsledky nelze sestavit v pravidelnou rovnici.
Thomas Hardy

Chcete být hubená a mít dobré tělo? Musíte cvičit každý den, a říci NE, některým potravinám.
Shakira

Člověk je ochočené zvíře, které už dlouhá století ovládá jiná zvířata podvodem, násilím a krutostí.
Charlie Chaplin

Chceš-li se mnou diskutovat, přesně vysvětli pojmy.
Voltaire

Očekávané štěstí je motorem lidského života.
Anton Semjonovič Makarenko

Drogy jsou sázka s vaší myslí.
Jim Morrison

Stát není pouze společnost, která má veřejné místo, zřízené pro potírání zločinu a kvůli směně. Politická společnost existuje kvůli vznešeným činům, a nejen kvůli kamarádství.
Aristotelés

Muž má jedinou lásku – svět, žena má jediný svět – lásku.
Peter Altenberg

Pořád je toho tolik, co bych chtěl udělat. V mé hlavě není místo pro spokojenost se sebou samým.
Alexander McQueen

Iluze nejsou výsledkem hry představivosti, ale vidění jiné reality.
Vadim Zeland

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz