„Jenom jedna láska je stálá: nešťastná.“

Autor: František Vymazal
Témata:

Citát poukazuje na neodmyslitelnou spojitost mezi láskou a neštěstím. Autor tím vyjadřuje, že jediná forma lásky, která je skutečně trvalá a nezměrná, je ta, která nese sebou bolest a utrpení. Tento citát odráží pohled na lásku jako na stav, který je inherentně spojen s emocionálními konflikty a nedokonalostmi.

Tím, že se zmiňuje o jediné stálé lásce, autor naznačuje, že ostatní formy lásky jsou pouze dočasné a proměnlivé. Tyto lásky mohou být krásné a naplňující, ale zároveň jsou podmíněné a mohou se změnit nebo skončit. Naopak, nešťastná láska je ta, která přetrvává i přes všechny překážky a nepříznivé okolnosti. Je to láska, která je hluboce zakořeněná a přetrvává i přes bolest, kterou přináší.

Tento citát může být chápán jako připomínka toho, že skutečná láska obnáší i utrpení a oběti. Nešťastná láska je stálá proto, že přináší neustálé výzvy a bolest, které ji udržují živou. Tím, že autor naznačuje, že tato forma lásky je jediná stálá, může dát najevo, že neštěstí a bolest jsou neodmyslitelnou součástí každého vztahu a že tyto negativní aspekty jsou vlastně tím, co lásku udržuje při životě.

Celkově citát vyjadřuje myšlenku, že láska není jen o radosti a štěstí, ale také o bolesti a neštěstí. Je to připomínka toho, že skutečná láska je stálá a přetrvává i přes všechny těžkosti, které přináší.

Související citáty

Dočkej času jako husa klasu.
České přísloví

Achilles? Patu si uchránit nedokázal.
Valeriu Butulescu

Móda je to, čím se fantastické stává na okamžik obecným.
Oscar Wilde

Genialita není nic jiného než nejdokonalejší objektivita.
Arthur Schopenhauer

Kdo chce čísti jazyky slovanské, musí u nás znáti napřed – německy. (Masaryk).
František Vymazal

Tajemství úspěchu je mlčet o tom, co nevíte.
Voltaire

Zjistila, že jí černé šaty sluší. Od té chvíle se modlí, aby jí zas někdo z příbuzenstva odešel k velké armádě.
Valeriu Butulescu

Jak byste nazval komunistu? No, je to někdo, kdo čte Marxe a Lenina. A jak byste nazval anti-komunistu? To je někdo, kdo Marxovi a Leninovi rozumí.
Ronald Reagan

Proti každé akci působí stejná reakce.
Rhonda Byrne

Láska způsobuje bolest, ale také bolest léčí. Láska prostě bolest je.
Robert Fulghum

Bůh je jenom statistika.
Marilyn Manson

Není zvláštní, že se nejvíce bojíme toho, co se nikdy nestane?
Napoleon Hill

Jak ubozí jsou ti lidé, kteří nikdy nezpívají, a zemřou se vší svou hudbou v sobě.
Victor Hugo

Nežádej, aby to co se stane, se stalo tak, jak chceš. Ale dbej, aby se věci stávaly tak, jak se stávají, a budeš šťastný.
Epiktétos

Stimulantem mysli je jakýkoli podnět, který buď dočasně nebo trvale zvýší intenzitu myšlenky.
Napoleon Hill

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz