„Jsme tu pro druhé lidi, především pro ty, na jejichž úsměvu a blahu závisí naše vlastní štěstí.“

Autor: Albert Einstein
Témata: ,

V tomto citátu se zdůrazňuje důležitost druhých lidí ve svém životě. Ukazuje nám, že abychom mohli zažívat opravdové štěstí, potřebujeme se soustředit na ostatní, na jejich potřeby a pocity. Z tohoto hlediska se zdá, že naše vlastní štěstí je nerozlučně spjato s tím, jak se druzí lidé kolem nás cítí.

Tento citát nám připomíná, že nejsme sami na světě a že naše vlastní štěstí může být ovlivněno tím, jak se ostatní kolem nás cítí. Když se snažíme být pro druhé lidi přítomni a podpůrní, můžeme jim pomoci dosáhnout jejich vlastního štěstí a úspěchu. Tím, že se staráme o druhé, se otevíráme možnostem pro vytvoření hlubších a smysluplnějších vztahů, které nás mohou naplnit a přinést radost.

Další důležitý aspekt tohoto citátu je, že zdůrazňuje, že naše vlastní štěstí není nezávislé na ostatních. Když se snažíme přispět k štěstí druhých, automaticky se otevíráme možnostem pro své vlastní štěstí. Když vidíme, jak se druzí lidé kolem nás uvolňují a prožívají radost, může to být zdrojem inspirace a pocitu naplnění pro nás samotné. Tím, že jsme pro druhé lidi, můžeme také získat pocit smyslu a účelu ve svém vlastním životě.

Celkově lze říci, že tento citát nám připomíná, že abychom prožili skutečné štěstí, je důležité myslet na druhé lidi a snažit se přispívat k jejich blahu. Když se soustředíme na druhé a snažíme se být pro ně přítomni a podpůrní, otevíráme si možnost pro vlastní štěstí. Tento citát nás vyzývá k tomu, abychom se stali lepšími lidmi a aby naše štěstí bylo propojeno s štěstím druhých.

Související citáty

Při vyslovení názvu „Česko“ po mně lezou slimáci.
Václav Havel

Nikdo nechce uvěřit v něžnost hadů. Nikoho nevzruší bezbarvá krev květin.
Valeriu Butulescu

Člověk sám je strůjcem svého štěstí.
Vadim Zeland

Lupiči od tebe chtějí peníze nebo život. Ženy chtějí jedno i druhé.
Samuel Butler

Čas všechno hojí.
Publius Ovidius Naso

Vysoké podpatky vynalezla žena, kterou muži stále líbali na čelo.
Christopher Morle

Temnotu není třeba pojímat jako hrozbu,ale jako příležitost k projevení Lásky.
Pat Rodegast

Lidé v nouzi nepotřebují až tak moc peníze. Oni potřebují naše oči, ruce, nohy, srdce…
Matka Tereza

Bavilo by někoho blbnout, kdyby blbnutí bylo povinné? Nebo nebavilo?
Jan Werich

Jsem člověk, nic lidského mi není cizí.
Publius Terentius Afer

Okamžik, kdy člověk pánem svého osudu jest, nevyskýtá se nikdy dvakráte.
Julius Zeyer

Žádná lež není tak hanebná, aby neměla svědka.
Plinius mladší

Martina Stoessel, aka Violetta je jedna z mých nejlepších přátel. Máme hodně společného: Narodily jsme se v Buenos Aires, milujeme zmrzlinu, módu, tanec, písničky, hudbu.. a hezký kluky!
Mercedes Lambre

Odvaha se nachází na nepravděpodobných místech.
John Ronald Reuel Tolkien

Přívrženci jsou často Pravdě daleko nebezpečnější a přinášejí více škody než protivníci.
Abd-ru-shin

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz