„Každý září jako měsíc, jako hvězdy, jako slunce. Každý září. Přidej se.“

Autor: John Lennon
Témata: ,

Tento citát nám připomíná, že každý z nás má schopnost zářit a přinášet světlo do světa. Stejně jako měsíc, který ozařuje tmavou noc svým jasným svitem, i my můžeme prostřednictvím svých jednání a postojů rozjasňovat životy lidí kolem nás. Stačí se připojit k tomuto záření.

Hvězdy na obloze jsou dalším příkladem toho, jak můžeme zářit. Svým jasným a vzdáleným světlem nám připomínají, že i když jsme malí ve srovnání s celým vesmírem, naše existence má význam a můžeme ovlivnit svět kolem sebe. Stejně jako hvězda, která nás v noci provází svým světlem, můžeme být pro někoho oporou a zdrojem inspirace.

Slunce je nejjasnějším zdrojem světla, který nám každý den přináší teplo a energii. Podobně jako slunce, i my můžeme být pro druhé zdrojem života a pozitivní energie. Naše přítomnost a zapojení může rozjasnit den lidem kolem nás a přinést jim radost.

Tento citát nás vyzývá, abychom se přidali k tomuto záření. Máme možnost ovlivnit svět a udělat ho lepším místem prostřednictvím svého jednání a přístupu. Každý z nás má potenciál zářit a přinášet světlo a radost do životů druhých. Stačí jen otevřít srdce a připojit se k tomuto záření, které může mít velký vliv na celý svět.

Související citáty

Takový nervy Vám žádný Matrix nepřinese.
Jaromír Bosák

Pro toho, kdo věří ve fyziku, je oddělení minulosti, přítomnosti a budoucnosti pouhou iluzí.
Albert Einstein

Chlubně bijeme se v prsa, že věk náš jest věkem osvěty a pokroku – a miliony bližních žijí v tuposti zvířecké.
Jakub Arbes

Žádný vztah nezačíná v nebi.
Robert Fulghum

Někdy se stává, že zlý duch v nás probouzí velké a chvályhodné touhy, abychom se věnovali jim a zanedbávali to, co bychom mohli učinit ke slávě Boží.
Terezie z Avily

Zvažoval jsem, že navštívím Klub anonymních alkoholiků. Ale myslím, že by to bylo pro mě těžké zůstat v anonymitě.
George Best

Nechte mne umřít v pokoji.
Voltaire

Rozkoše lásky jsou pouta, která chvíli svědí a pak bolestně zařezávají.
Pierre Abélard

Pokroucené dřevo se těžko napřímí.
České přísloví

Opravdový úspěch máme teprve tehdy, když nám ho musí přiznati závistivci.
François de La Rochefoucauld

Abych mlčel, rozťali mi jazyk. Tak jsem se stal zmijí.
Valeriu Butulescu

Pouze nesmrtelní básníci si mohou dovolit umírat mladí.
Jiří Žáček

I průměrný občan by vám raději prozradil, jak často za měsíc má orgazmus, než aby přiznal stav svého účtu.
Barbara Stern

Je třeba jen pozorovat svět k zjištění, co všechno působí nesoulad v myšlení.
Guy Ballard

Rodina je jednou z nevyhnutelných podmínek štěstí.
Lev Nikolajevič Tolstoj

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz