„Hýčkejte své vize a své sny, jako by to byly děti vaší duše, náznaky cílů, kterých nakonec dosáhnete.“

Autor: Napoleon Hill
Témata: ,

V tomto citátu je vyjádřena důležitost a hodnota našich vlastních vizí a snů. Autorem je naznačeno, že bychom se měli o své vize starat a chránit je, stejně jako bychom se starali o děti své duše. To znamená, že bychom měli být ohleduplní a pečovatelský k těmto snům a vizím, protože jsou to vlastní představy a cíle, kterých chceme v životě dosáhnout.

Vize a sny jsou často jako semínka, která se zasévají do naší mysli. Potřebují péči, vědomý čas a úsilí, aby mohla růst a rozkvést. Stejně jako rodiče pečují o své děti, musíme také pečovat o své sny a vize, aby se staly skutečností. To zahrnuje věnovat jim pozornost, připomínat si je a pracovat na jejich dosažení.

Tím, že se o své vize a sny staráme, posíláme signál do svého podvědomí a celého vesmíru, že jsme vážně zaměřeni na jejich dosažení. Tento citát nám připomíná, že naše vize a sny jsou náznaky toho, kam chceme směřovat a co chceme dosáhnout. Je důležité, abychom jim věnovali pozornost a zároveň je chránili před negativními vlivy a pochybnostmi.

Nenechme své sny a vize umřít nebo vyblednout. Místo toho je hýčkejme a pečujme o ně, abychom je mohli naplnit a dosáhnout svých cílů. Ať už se jedná o kariérní úspěch, osobní růst, šťastný vztah nebo cokoli jiného, pokud si své vize a sny považujeme a pečujeme o ně, budeme mít větší šanci je skutečně realizovat a přeměnit je ve skutečnost.

Související citáty

Moudrost je hloupost ve vyšších sférách.
Ladislav Klíma

Smrt je jedna z mála skutečností, nad kterou nepanuje žádný spor.
Abd-ru-shin

K řízení kormidla lodi nevolíme z cestujících toho, kdo je z nejlepší rodiny.
Blaise Pascal

Čiň druhým, co chceš, aby druzí činili tobě.
Konfucius

Žádná láska není tak opravdová, jako láska k jídlu.
George Bernard Shaw

Umění je to co je neodolatelné.
William Saroyan

Nechoď, Vašku, s pány na led, mnohý příklad známe, že pán sklouzne a sedlák si za něj nohu zláme.
Karel Havlíček Borovský

Peršané posílají chlapce do školy, aby se tam učil spravedlnosti – říkají, že to je cílem jejich vzdělávání, jako se u nás říká, že cílem je, aby se chlapci naučili číst a psát.
Xenofón

Lidová píseň, nebo lidový obřad, to je tunel pod dějinami, v němž se zachovalo mnoho z toho, co nahoře dávno zničily války, revoluce ibezohledná civilizace.
Milan Kundera

Když ne po dobru, tak po zlu.
České přísloví

Láska je jediná vášeň, která se platí mincemi, jež si razí sama.
Stendhal

Bitva mezi světlem a temnotou zuří ve Vás.
Pat Rodegast

Nesmíme se nechat zmást důkazy!
Sigmund Freud

To bysme mu křivdili, von není blbej, ale kapánek pitomej.
Bohumil Hrabal

Zlozvyk nevyhodíš oknem. Musí od tebe odejít po schodišti, krok za krokem.
Mark Twain

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz