„Za svůj dlouhý život jsem pochopil jedno – ve srovnání s objektivní realitou je naše věda dětinská a prostá, ale přece je tím nejlepším co vůbec máme.“

Autor: Albert Einstein
Témata:

Během svého dlouhého života jsem získal mnoho poznatků a zkušeností, které mi umožnily nahlédnout do podstaty reality. A jedna věc, kterou jsem si uvědomil, je, že ve srovnání s objektivní realitou je naše věda zjednodušená a nedokonalá. Oproti nekonečnému a komplexnímu vesmíru jsou naše poznatky pouhým škrábancem na povrchu.

Přesto, navzdory svým nedostatkům, věda je nejcennějším nástrojem, který máme k dispozici. Je to prostředek, který nám umožňuje zkoumat a porozumět světu kolem nás. Bez ní bychom byli odkázáni na spekulace a pověry, a nebyli bychom schopni dosáhnout žádného skutečného pokroku.

Věda je založena na systematickém zkoumání a experimentování. Představuje naše nejlepší úsilí o pochopení a vysvětlení jevů a principů, které se vyskytují v přírodě. I když tyto vysvětlení mohou být omezená a neúplná, stále nám poskytují cenné informace a umožňují nám formulovat hypotézy a teorie, které můžeme dále testovat a rozvíjet.

Věda je procesem neustálého objevování a učení se. Je to nekonečná cesta, která nás vede k hlubšímu porozumění světu a sami sobě. Ačkoli někdy může být frustrující, že nemáme odpovědi na všechny otázky, je důležité si uvědomit, že věda je naše nejlepší možnost, jak se přibližovat pravdě a objevovat nové obzory poznání.

Související citáty

Je příjemné mít za milenku vdanou ženu, protože večer musí jít domů.
André Roussin

Mozarella je takovej sýr bez chuti a bez zápachu. Ale je dost populární. Lidi, který hubnou, ho maj rádi.
Jiří Babica

Srdce praská velikášstvím, nikoliv velikostí.
Eduard Bass

Nejlepší smrt má ten, kdo umíraje je oplakáván svými.
Seneca

Ženy buď nemají nosit nic, anebo dlouhé sukně.
Pablo Picasso

Problém je něco, co brání v cestě. Mám jej celý před sebou. Naopak tajemství je něco, v čem jsem angažován, co mne přitahuje , a co tedy z povahy věci nemám celé před sebou.
Gabriel Marcel

Nejhezčí věc je otevřít noviny a nenajít se tam.
George Harrison

Porážka je matkou úspěchu.
Čínské přísloví

Pocit zklamání je pouze důsledek nesplněných přání.
Joseph Murphy

Člověk je něčím víc než pouhou přírodou. Je přírodou, duchem i andělem, spojuje všechny tři vlastnosti.
Paracelsus

Nač oplakávat některé části života? Celý život je k pláči. Nové nesnáze dolehnou dřív, než se stačíš vypořádat se starými.
Seneca

Individualisti všech zemí, spojte se!
Walter Sacher

Kdysi jsme byli jako rybky v jedné vodě – dnes už jsme ptáci, každý na jiné větvi.
Čínské přísloví

Je lepší být anonymním na světě, než slavným v nebi.
Jack Kerouac

Přišla jsem s příběhem a napsala ho.
E. L. James

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz