„Dobrý Bůh v kostky nehraje.“

Autor: Albert Einstein
Témata: ,

Tento citát je často používán k vyjádření myšlenky, že život není řízen náhodou, ale existuje určitý řád nebo plán za vším, co se děje. Věří se, že všechno, co se nám děje, má svůj důvod a není to jen výsledek čirého štěstí nebo nahodilosti.

Citát může být také chápán jako odkaz na to, že lidské osudy nejsou předem určeny, ale jsou ovlivňovány našimi rozhodnutími a činy. Bůh neřídí naše životy jako hráč, který by házel kostkou a rozhodoval o našem osudu, ale dává nám svobodu a odpovědnost za naše vlastní jednání.

Další možnou interpretací tohoto citátu je, že věci se nedějí náhodou, ale jsou výsledkem našeho úsilí a přípravy. Bůh nám může poskytnout příležitosti, ale záleží na nás, jak s nimi naložíme. Nemůžeme čekat, že se všechny kameny postaví dohromady samy o sobě, musíme se aktivně podílet na vytváření našeho osudu.

Celkově lze tedy citát „Dobrý Bůh v kostky nehraje“ chápat jako vyjádření víry v určitý řád a plán ve vesmíru, který není založen na náhodě, ale na rozhodnutích, činech a přípravě. Poukazuje na to, že máme možnost ovlivnit svůj osud a že naše jednání a rozhodnutí mají důležitý vliv na to, jak se naše životy vyvíjejí.

Související citáty

Přátelství ženy k muži je slepá ulička, do které je vehnalo zklamání v lásce.
Charles Dickens

Pravda se snadněji vynoří z chyb, než ze zmatku.
Francis Bacon

Nezabíjí se hněvem, ale smíchem.
Friedrich Nietzsche

Nikdo se nenarodí s perfektním obočím.
Linda Evangelista

Přátelství je nejlepším darem, jaký si člověk může věnovat.
Neznámý autor

Hudba je to co dýchám, co miluji. Hudba mě udržuje při životě.
Miley Cyrus

Pokud jde o obvinění, že jsem starý a mrzutý muž, jsem vinen.
Edward Abbey

Genialita i talent jsou jako nemoc a žena umělce na sebe musí vzít roli opatrovatelky?
Jules Verne

Otevře-li vlk tlamu, nepočítej mu zuby!
Valeriu Butulescu

Stáří bohužel neznamená jen zkušenost. Znamená i sklerózu.
Valeriu Butulescu

Smrt by měla být klidným přitakáním, láskyplným rozloučením se starými púřáteli, se světem. Neměla by v ní být obsažena ani stopa tragédie.
Osho

Je tolik věcí, které jsem chtěl udělat, místo toho tu jen sedím a stěžuju si na svůj nudný život.
Kurt Cobain

V Jidášově jednání byla obrovská pokora. Byl přesvědčen, že není hoden být dobrý.
Jorge Luis Borges

Poznávat smrt bez lásky, toť holý děs. Poznávat život s láskou, toť množství blaha a množství děsu. Poznávat život bez lásky je lidské hovadství.
Karel Čapek

Chtěl jsem založit ve Francii řád občanský. Až dosud byly ve světě jen dvě moci: vojenská a církevní. Měl jsem v úmyslu zřídit systém evropské federace. Svatá aliance je myšlenka, kterou mně ukradli. Ale jejich verze je aliance králů proti národům. Ústava je dílem svého času.
Napoleon Bonaparte

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz