„Nejkrásnější věc, kterou můžeme objevit, je záhada.“

Autor: Albert Einstein
Témata:

Lidská touha po poznání a objevování je nezbytnou součástí našeho života. Stále hledáme odpovědi na otázky, které nás fascinují a přitahují. A právě v této neustálé snaze objevit nové věci, nové způsoby a nové perspektivy spočívá krása záhad.

Záhada nám nabízí vzrušení a napětí. Je to jako nekonečný puzzle, který chceme skládat. Představuje výzvu pro naše myšlení a kreativitu. Ať už se jedná o záhadu přírody, vesmíru, lidského chování nebo jakéhokoli jiného fenoménu, záhada nás přitahuje a nutí nás k hledání odpovědí.

Zároveň nám záhada umožňuje být pokorní. Připomíná nám, že neznáme všechno a že svět je plný neodhalených tajemství. Pokud bychom všechno věděli, bylo by naše životy o mnoho chudší. Záhada nám poskytuje prostor pro růst, učení se a objevování nových obzorů.

A nakonec, záhada nám dodává naději. Představuje možnost, že i přes veškeré naše úsilí a poznání, existuje něco většího a hlubšího, co ještě neznáme. Je to jako neprobádaný svět, který čeká na objevení. A právě tato naděje na další objevy nás motivuje a inspiruje.

Celkem vzato, záhada je něco, co nám dodává smysl a krásu v našem životě. Je to výzva, kterou si klade před nás svět, abychom se stali aktivními a zvídavými objeviteli. Záhada nás nutí přemýšlet, růst a věřit, že existuje něco většího než my sami. A právě proto je nejkrásnější věcí, kterou můžeme objevit.

Související citáty

Lež je vždy dítě strachu v té či oné podobě.
Aleister Crowley

Nejhorší na komplexech méněcennosti je, že je mají nesprávní lidé.
Jacques Tati

Láska je nepřítelem všeho jednotvárného, brzy se nabaží i štěstí.
Stendhal

Morální zákon je jedinou pohnutkou čisté vůle.
Immanuel Kant

Smlouvy jsou k tomu, aby je plnil slabší.
Karel Čapek

Hodiny jedna za druhou zvány jak pohřební průvod jdou.
Guillaume Apollinaire

Na světě jsou čtyři kategorie lidí – zamilovaní, ambiciózní, diváci a hlupáci. Nejšťastnější jsou hlupáci.
Hippolyte Taine

Každý génius, narodí-li se jako žena, je pro lidstvo ztracen.
Stendhal

I ten nejmazanější kupuje svou ženu v pytli.
Friedrich Nietzsche

Lidská přirozenost není tak špatná jak byla předpokládaná.
Abraham Maslow

Tiší lidé mají nejhlučnější mysl.
Stephen Hawking

Každý vědec musí o svých předchůdcích pochybovat.
Osho

Nemyslete si, že vás nenávidíte víc, než my vás.
Johnny Rotten

Lidé jsou obvykle více přesvědčeni s důvody, které objevili oni sami, než s těmi, které našel někdo jiný.
Blaise Pascal

Nemyslím si, že existují nějaké limity.
Usain Bolt

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz