„Můžeme doopravdy poznat vesmír? Božíčku, je už tak dost těžké vyznat se v čínské čtvrti…“

Autor: Woody Allen
Témata:

Citát od Woodyho Allena vyjadřuje určitou formu ironie a nadhledu. Allen ve svých výrocích často kombinuje absurditu a humor, a tento citát není výjimkou.

V první části citátu Allen klade otázku, zda je možné skutečně poznat vesmír. Tato otázka odkazuje na hlubokou a složitou povahu vesmíru, která přesahuje naše současné poznání. Vesmír je plný tajemství a nevyřešených otázek, a tak se Allen ptá, zda je vůbec možné poznat jeho podstatu a fungování.

Druhá část citátu je již sarkastická a humoristická. Allen přirovnává poznání vesmíru k orientaci v čínské čtvrti. Tento příměr je zvolený záměrně, protože čínské čtvrti jsou často známé svou komplexností a snadnou ztratit se v jejich labyrintu uliček a zákoutích. Allen tímto přirovnáním zdůrazňuje, že poznání vesmíru je ještě složitější než orientace v takovém prostředí.

Citát Woodyho Allena představuje jeho typický způsob vyjadřování, ve kterém kombinuje absurditu a humor s vážnějšími otázkami a myšlenkami. Allen nás tak vtipnou formou pobízí k zamyšlení nad našimi možnostmi poznání a naší schopností porozumět složitosti světa kolem nás.

Související citáty

Uvnitř každého člověka byste měli vidět padlého anděla.
Pat Rodegast

Bez vesel v člunu se přes vodu nepřeplavíš.
Japonské přísloví

Smyslem života je štěstí.
Neznámý autor

Mezí věděním a moudrostí je ohromný rozdíl a mnohem snáze se získává vědění nežli moudrost.
František Bardon

Každý se musí spasit sám, nikdo to za něj neudělá.
Aleister Crowley

Všechno zlé pochází z naší obrovské nevědomosti. Kde by se mělo studovat, tak se bez diskuse věří. Místo abychom poznali, tvrdíme.
Gustave Flaubert

V kultuře, která je posedlá tím, že chce kontrolovat všechno, co se děje kolem, představují divoká zvířata, s nimiž se můžeme potkat, problém, protože zásadně zpochybňují naši schopnost všechno kontrolovat.
Elli H. Radingerová

Přichází čas, kdy mlčení je zradou.
Martin Luther King

Nemám zájem být nejbohatším člověkem na hřbitově. Chci v noci usínat s tím, že jsem udělal něco báječného. Na tom mi záleží.
Steve Jobs

Láska je příčinou všeho kladného a dobrého.
Rhonda Byrne

Sme zodpovední nielen za to, čo robíme, ale i za to, čo nerobíme.
Molière

Pracujte, jako kdybyste žili sto let. Modlete se, jako byste zítra měli zemřít.
Benjamin Franklin

Smlouvy jsou k tomu, aby je plnil slabší.
Karel Čapek

Národy nečiní velikými především jejich velikáni, ale vyspělost nesčíslných průměrných lidí.
Josef Jungmann

Někdy je lepší prohrát, než mít na rukách hodně krve.
Louis De Bernières

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz