„Z mého pohledu je stav beztíže fantastická věc. Člověku dává pocit naprosté svobody.“

Autor: Vladimír Remek
Témata:

Citát od Vladimíra Remka, prvního československého kosmonauta, vyzdvihuje jeho osobní zkušenost a pohled na stav beztíže. Remek byl v roce 1978 poslán do vesmíru jako člen sovětsko-československé kosmické mise Sojuz 28. Z tohoto kontextu je zřejmé, že Remek zažil beztížný stav během svého kosmického letu.

Jeho citát vyjadřuje, že pro něj byl tento zážitek fantastický a osvobozující. Pocit beztíže mu poskytl dojem absolutní svobody, což může být jedinečný a nezapomenutelný zážitek. Pro někoho, kdo byl v životě omezen tíhou a gravitací, být v beztížném prostředí kosmu může být jako zkouška nové dimenze a prozkoumání neznámého.

Vladimír Remek byl prvním československým kosmonautem a jeho let do vesmíru byl historicky významným okamžikem pro Československo. Jeho citát může také inspirovat lidi k vyšším cílům a snům o objevování nových hranic a nepoznaného.

Související citáty

Všechno co chceš, budeš mít. Nešťastníče!
Platón

Mou filozofií je pravda ve mně. Prostřednictvím vyjádření své jedinečnosti se stávám svobodným.
Stuart Wilde

Nesuďte, abyste nebyli souzeni.
Abraham Lincoln

Někde v hlubinách osamění, v poušti svobody, leží past jménem šílenství.
Edward Abbey

Nemusí pršet, stačí, když kape.
České přísloví

Mezi dvěma lidmi budiž při dobrodiních tento zákon: Jeden by hned zapomněl, co dal, a druhý aby nikdy nezapomněl, že něco dostal.
Seneca

Oženit se, založit rodinu, přijmout všechny děti, jež přijdou, zachovat je na tomto nejistém světě a dokonce, bude-li to možné, je trochu vést, to je podle mého přesvědčení nejzazší meta, jíž může člověk dosáhnout.
Franz Kafka

Existují tři věrní přátelé – stará manželka, starý pes a ušetřené peníze.
Benjamin Franklin

Neštěstí ještě nejistá tíží nás často mnohem víc než neštěstí, která se již snesla na naše hlavy – to proto, že v obraznosti stejně jako v matematice je síla neznámého nezměřitelná.
Napoleon Bonaparte

Hádka je nejhorší formou komunikace.
Jonathan Swift

Tu jsem náhle viděl, že mohu pro druhého něco znamenat, už jenom tím, že tu jsem a že ten druhý je šťastný, protože jsem u něho. Je to něco, pro co lze žít.
Erich Maria Remarque

Jako pluh následuje slovům, tak Bůh odměňuje modlitby.
William Blake

Kdo to umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí.
George Bernard Shaw

Dveře moudrosti nejsou nikdy zavřené.
Benjamin Franklin

Vymýšlíme horory, abychom se vyrovnali s těmi skutečnými.
Stephen King

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz