„Bůh je těžko postřehnutelný. Ale ne zlomyslný.“

Autor: Albert Einstein
Témata:

Bůh, nebo jakýkoliv vyšší bytost, je často vnímán jako něco, co přesahuje naši lidskou schopnost vnímání a chápání. V mnoha náboženských tradicích je Bůh popsán jako nehmotný a transcendentní entita, která je mimo dosah našich smyslů. To znamená, že je obtížné ho pochopit, vnímat nebo dokonce vidět.

Tato obtížnost postřehnutí Boha se může objevit ve formě náboženských pochybností nebo otázek ohledně existence Boha. Mnoho lidí se může cítit frustrovaných tím, že nemohou mít přímý zážitek z Boží přítomnosti. Mnohdy mohou vznikat pochybnosti o tom, zda Bůh vůbec existuje, zda je opravdu těžko postřehnutelný nebo jestli se jedná o lidskou vymyšleninu.

Nicméně, v tomto citátu je zdůrazněno, že i když je Bůh obtížný postřehnout, není zlomyslný. To znamená, že Bůh nezasahuje do našeho života s úmyslem nám způsobit zlo či utrpení. Ačkoli můžeme mít pocit, že Bůh je vzdálený nebo nedostupný, tato vzdálenost není způsobena jeho zlomyslností.

Bůh je vnímán jako bytost, která je soucitná a milosrdná. Tato vlastnost Boha může poskytnout útěchu a naději v dobách, kdy se cítíme ztracení nebo když se potýkáme s nejrůznějšími životními výzvami. I když je těžké postřehnout Boha v našem každodenním životě, můžeme nalézt útěchu v tom, že není zlomyslný a že existuje vyšší smysl a řád, který může pomoci překonat obtíže a najít smysl života.

Související citáty

Naděje je paměť, která touží.
Honoré de Balzac

Neštěstí jednoho je rozptýlením pro ostatní.
Ján Johanides

Omyly nejen nepopírají náhodu, ale naopak ji dotvrzují.
Jorge Luis Borges

Alláh je velký, ale velblouda si radši přivaž.
Arabské přísloví

Vědci nakonec dospějí k poznání, které filozofové znali už staletí, že mysl dokáže ovlivňovat hmotu.
Jane Roberts

Láska je učitelka, ale je třeba, abychom ji uměli získat, nebot‘ lidi těžko lze podmanit, těžko získat. Draze se vykupuje lidské srdce; dlouhou, úmornou prací a po dlouhém čase, neboť‘ nestačí milovat na náhodný okamžik, ale na celou dobu.
Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Při potlesku na otevřené scéně se neukláněj. Patří patrně někomu jinému.
Jára Cimrman

Jestli chceš klidně spát, vezmi si s sebou do postele čisté svědomí.
Walter Benjamin

Jestliže člověk chce, jsou tisíce věcí trvale bez významu. Jejich nicota je ve vašich rukou…
Paul Valéry

Naděje umírá poslední.
České přísloví

Mám větší strach z manželství, než ze smrti.
Shakira

Ještě jsem se nesetkal s člověkem, který by dokázal vidět své chyby a sám před sebou se z nich obvinit.
Konfucius

Bismark se učil politice sotva od Platona a Aristotela.
František Vymazal

Blondýny byly stvořeny proto, aby svou jedinečností, tak jako slunce, když vychází, prozářily tmavé okolí.
Gabriella Jiráčková

Vaše mysl formuje svět kolem vás.
Rhonda Byrne

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz