„Bůh je rafinovaný, ale není zlomyslný.“

Autor: Albert Einstein
Témata:

Tento citát představuje zajímavý pohled na Boha a jeho působení ve světě. Zatímco mnozí lidé vnímají Boha jako všemocného a vševědoucího tvůrce, který může ovlivňovat osudy lidí a určovat jejich životní cesty, tento citát zdůrazňuje rafinovanost Boha, která je spojena s jeho moudrostí a schopností nalézt nečekaná řešení.

Bůh jako rafinovaný znamená, že jeho přístup k řešení problémů a plnění lidských přání je často nečekaný a překvapivý. Jeho cesty jsou mnohdy nepředvídatelné a nekonvenční, což se může projevit například v podobě náhodných setkání, neočekávaných událostí nebo zjevení nových příležitostí. Bůh překračuje lidskou logiku a často nás překvapuje svými způsoby, jak nám odpovídá na modlitby a naplňuje naše potřeby.

Zároveň je však důležité si uvědomit, že Bůh není zlomyslný. To znamená, že jeho rafinovanost není motivována záměrným způsobem ubližovat či trestat lidi. Naopak, Bůh jedná z lásky a dává nám možnost růstu a poznání prostřednictvím náročných situací a výzev. Jeho cílem je vést nás k osobnímu rozvoji a blahu, i když to může někdy zahrnovat obtíže nebo nepříjemnosti. Bůh je milosrdný a chápavý, a i když jeho cesty mohou být někdy těžké pochopit, vždy má na paměti naše nejlepší zájmy.

Související citáty

Chvíli po vítězství: Bylo to ale nejhezčí vyčerpání, které jsem kdy cítil.
Emil Zátopek

Toto je Pavel Besta, kterému se stalo zvláštní zranění, když šlápl na zahradě na hrábě. Úplně stejné zranění se stalo před lety René Bolfovi, když přenášel kočárek a udělal si výron.
Václav Tittelbach

Každý génius má v sobě trochu šílenství. Aristotelés
Aristotelés

Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze s přesvědčením tvrdit, že ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrým člověkem.
Arthur Schopenhauer

Být sám je jako být mrtvý.
Lex Barker

Pravda je víc než moc, proto je trvalá.
Karel Čapek

MASH považuji za nejkřehčí mezi současnými komediálními díly.
Billy Wilder

Nejvražednějším nepřítelem se nám může stát počasí.
John Ronald Reuel Tolkien

Pamatuj si jednou provždy, že nejméně ošklivá sestra je rodinnou kráskou.
George Bernard Shaw

Ta pravá láska je vždy nešťastná.
Arnold Matthew

V lásce se střídá radost a bolest.
George Gordon Byron

Je málo počestných žen, které by svou počestností nebyly syté.
François de La Rochefoucauld

Chceš-li postavit loď, nesmíš poslat muže, aby sehnali dřevo a připravovali nástroje, ale nejprve musíš ve svých mužích vzbudit touhu po nekonečných dálkách otevřeného moře.
Antoine de Saint-Exupéry

Dobře využitý čas činí čas ještě mnohem drahocennější.
Jean Jacques Rousseau

Morálka, která začíná ve strachu, končí většinou v bezbožnosti; Náboženství, které začíná ve strachu, končí většinou fanatismem. Strach, ať už jako princip nebo motiv, je počátek všeho zla.
Anna Brownell Jameson

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz