„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“

Autor: Jan Werich
Témata:

Tento citát od Jana Wericha nás vyzývá k tomu, abychom se na svůj život dívali s otevřenýma očima a uvědomovali si, že jsme tady pouze jednou. Když už jsme součástí tohoto světa, měli bychom se snažit žít naplno a být autentickými verzemi sami sebe. To znamená, že bychom měli být sebevědomí a věřit si, abychom dokázali vyjádřit naši jedinečnost a nebránili se být tím, kým skutečně jsme.

Dále nás Jan Werich upozorňuje na to, že když už jsme schopni pohlédnout na sebe s otevřenýma očima a uvědomit si naši existenci, měli bychom přijmout skutečnost takovou, jaká je. To znamená, že bychom se neměli snažit změnit svou realitu nebo předstírat něco, čím nejsme. Místo toho bychom měli být vděční za to, co máme, a umět si vážit jedinečných okamžiků, které život přináší.

Jan Werich také poukazuje na to, že často lidé touží po tom, čeho nemají, a neustále pátrají po něčem, co jim chybí. Tím však ztrácejí schopnost ocenit to, co už mají. Citát nám připomíná, že život není o tom, co nemáme, ale o tom, co už máme. Měli bychom se naučit být vděční za to, co jsme dosáhli a co už nám život přinesl, a přijmout to s pokorou a radostí.

Celkově nám tento citát připomíná, že bychom se měli soustředit na přítomnost a na to, co už máme. To nám pomůže žít šťastný a naplňující život, ve kterém jsme autentičtí a vděční za všechny zážitky a příležitosti, které nám život přináší.

Související citáty

Odvěký zákon tvůrčího génia je: kráčet po cestách, po kterých dosud nikdo před ním nešel, pohybuje se vpřed bez průvodce, bez naučených schopností, bez pravidel; často na své cestě bloudí, ale všechno, co vzniklo z pouhého rozumu a pečlivosti, zanechává daleko za sebou.
Voltaire

Miluji knihu Pán prstenů, celý svět i postavy.
Zac Efron

Historie je mužského rodu.
František Vymazal

Aby člověk mohl žít čestně, musí se rvát, bít se, mýlit, začínat a opět začínat, prohrávat a věčně zápasit. Tomu říkám charakter.
Lev Nikolajevič Tolstoj

Nejprve shromáždi fakta, potom je můžeš překroutit podle libosti.
Mark Twain

Každý soucítí s trpícím přítelem, ale sympatizovat s přítelovým úspěchem – to vyžaduje velmi dobrou povahu.
Oscar Wilde

Slova sou určena k tomu, aby ukryla pravé smýšlení.
Charles Maurice de Talleyrand-Périgord

Umění života spočívá v tom, že se učíme trpět a že se učíme usmívat.
Hermann Hesse

Realita je drsná ke stínům nohou.
C. S. Lewis

Filosofie by měla býti svědomím své doby.
František Vymazal

Vegetariánství je doporučitelný odklon od dnešního barbarského chování.
Nikola Tesla

Módou nazýváme snahu civilistů o uniformitu.
Claus Biederstaedt

To, čím jsme fascinováni, nás přitahuje tak, že jsme jako zhypnotizovaní. Následujeme volání, aniž bychom mysleli na následky.
Barbara Stern

Na světě není nic krásnějšího nad čestného člověka.
Romain Rolland

Tiší lidé mají nejhlučnější mysl.
Stephen Hawking

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz