„Láska je odpověď.“

Autor: John Lennon
Témata: ,

Láska je nevyhnutelnou a univerzální odpovědí na mnoho otázek a problémů, se kterými se každodenně potýkáme. Je to síla, která překračuje hranice národnosti, kultury, náboženství a všech ostatních rozdílů mezi lidmi. John Lennon, světoznámý hudebník a mírový aktivista, tímto citátem vyjadřuje svou hlubokou víru v moc lásky jako prostředku k dosažení harmonie a porozumění mezi jednotlivci i celými společnostmi.

Láska představuje sílu, která dokáže překonat nenávist, rozdíly a konflikty. Je to odpověď na nenaplněnost, nespravedlnost a bolest, které můžeme zažívat ve světě. Lennon tímto výrokem sděluje, že jedině láska má schopnost vyřešit problémy, které nás trápí a ovlivňují naše vztahy jak na individuální, tak na globální úrovni.

Láska je také odpovědí na naše vlastní touhy a potřeby. Je to síla, která nás naplňuje a dává smysl našemu životu. Bez lásky bychom byli osamělí a nešťastní. Lennon tímto citátem zřejmě vyjadřuje svou víru v to, že láska je klíčem k osobnímu štěstí a harmonii.

Celkově lze tedy říci, že tento citát Johna Lennona vyzdvihuje význam lásky jako odpovědi na naše problémy, touhy a potřeby. Lennon věřil, že láska je prostředkem k dosažení míru, harmonie a štěstí nejen mezi jednotlivci, ale i na celosvětové úrovni.

Související citáty

Ženská móda je mírná forma bondáže. Je to způsob, kterým muži ženy svazují. Tlačíme je do těch těsných bot s vysokými podpatky, nutíme je nosit upnuté oblečení a říkáme, že vypadají sexy. Ve skutečnosti jsou ale svázané.
David Duchovny

Dobro má za hrob lidský nevděk.
Alfred de Musset

Mnohý se má za proroka, poněvadž ve své vlasti nic neplatí.
František Vymazal

Jakákoli tragédie se může obrátit v největší dobro, pokud k ní přistupujeme tak, aby nám mohla pomoci růst.
Louise L. Hay

Nikdo nepřijímá rady, ale každý by přijal peníze. Z toho vyplývá, že peníze jsou lepší než rady.
Jonathan Swift

Se ženami vycházejí nejlépe ti muži, kteří vědí, jak se bez nich obejít.
Charles Baudelaire

Lidé dovedou odpouštět svým nepřátelům, ale přátelům neodpustí nic.
Jean Dutourd

Člověk nepotřebuje mnoho zavazadel, aby se mohl vydat na cestu života. Stačí milovat.
Michel Quoist

Kdo nemá svý muzikanty, na hubu si píská.
České přísloví

Nemyslete si, že jste duchovně vyspělí, pokud se tváříte vážně nebo litujete svých hříchů.
Jane Roberts

Ten, kdo má unci slunečního astra, má uncí tisíce, neboť toto i zlato tinguje.
Paracelsus

Führer udělal chybu. Jakmile pomine překvapení, Rusové ho na obrovských prostorách přinutí k tomu, aby jim draze zaplatil…
Charles de Gaulle

Ač je více než jedna, mají jedinou příčinu a jediný výsledek. (Větve stromu jsou rozdílné, ale strom pochází ze semene a plodem stromu je opět semeno.)
Šrí Pataňdžali

Kdo se nemodlí, nepotřebuje, aby ho ďábel svedl z cesty. Vrhne se do pekla sám.
Terezie z Avily

Radost musíme čerpat ne z jiných, ale ze sebe.
Sókratés

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz