„Největší umění je být živ po svém.“

Autor: Jan Werich
Témata:

Citát vyjadřuje důležitost autenticity a originality ve vlastním životě. Werich nás vyzývá, abychom neupadali do pasti napodobování ostatních nebo přizpůsobování se společenským očekáváním. Místo toho bychom měli nalézt svou vlastní cestu a žít tak, jak to odpovídá našim vlastním hodnotám, přesvědčením a srdci.

Podle Wericha je být živ po svém nejen uměním, ale také největší formou umění. Tímto vyjadřuje, že to vyžaduje nejen odvahu, ale také kreativitu a schopnost se vymanit ze stereotypů a konvencí. Být živ po svém znamená objevit a projevit svoji jedinečnost, přinést do světa něco nového a originálního.

Tento citát také odráží důležitost osobního rozvoje a sebepoznání. Abychom mohli být živí po svém, musíme nejprve rozpoznat své skutečné hodnoty a vášně. Poté se musíme naučit naslouchat svému vnitřnímu hlasu a důvěřovat svým instinktům. To nám umožní žít autentický život, ve kterém se cítíme naplnění a šťastní.

Jan Werich nás skrze tento citát vyzývá, abychom si uvědomili, že každý z nás má svůj vlastní jedinečný dar a máme právo ho sdílet se světem. Být živ po svém znamená využít svůj potenciál, rozvíjet své talenty a vyjádřit svou kreativitu. Je to výzva k odvaze a sebeuvědomění, která nás může vést k naplnění a radosti ve vlastním životě.

Související citáty

Nesouhlasím s tím, že pes u koryta má na ono koryto konečné právo, jakkoliv dlouho tam ležel. Neuznávám toto právo. Neuznávám například, že byla spáchána velká křivda na amerických Indiánech nebo na australských černoších. Neuznávám, že byla na těchto lidech spáchána křivda faktem, že silnější rasa, vyvinutější rasa, moudřejší rasa, chceme-li to tak říci, přišla a zaujala jejich místo.
Winston Churchill

Muži většinou žárlí na své předchůdce, zatímco ženy žárlí na své nástupkyně.
Marcel Achard

A Lužnyj si vyskočil na koníčka respektive na Papouška.
Jaromír Bosák

Nejvíce jsme promarnili dny, kdy jsme se nezasmáli.
Nicolas Chamfort

Nic nás nepřibližuje víc k nebi než láska.
George Gordon Byron

Nevěř, že láska trvá, jen dokud jsou lidé mladí. Myslím, že čím déle lidé spolu žijí, tím více se milují.
Josef Václav Sládek

Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat.
Albert Einstein

Vodu neoceníme, dokud nám nevyschne studna a to platí o všem v životě.
Benjamin Franklin

Jsem loajální ke svým přátelům, opravdu mám rád svá přátelství.
David Schwimmer

Svůj život laď do Cdur – nemá žádných křížků.
Neznámý autor

Cítím v sobě alter ego, vůči kterému vyčerpávám veškerou zásobu altruismu.
Valeriu Butulescu

Podpatky a svatozář pomáhají trpaslíkům v růstu.
Valeriu Butulescu

Člověk musí hodně procestovat, aby poznal všechnu tu krásu, kterou může mít doma.
Johann Wolfgang Goethe

Svobodu si zasluhuje jen ten, kdo o ni každodenně bojuje.
Johann Wolfgang Goethe

Národ, který si netroufá snít o své samostatnosti, není hoden, aby žil.
Julius Zeyer

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz