„Nečekejte na správný čas! Začněte tam, kde zrovna jste, a s tím, co zrovna máte k dispozici. Lepší podmínky se dostaví za pochodu.“

Autor: Napoleon Hill
Témata:

Tento citát vyzdvihuje důležitost začít jednat a pracovat na svých cílech a snech bez ohledu na vnější okolnosti. Mnohdy čekáme na příznivý čas, ideální situaci nebo dokonalé podmínky, než začneme něco dělat. Avšak tímto způsobem můžeme ztrácet cenný čas a příležitosti.

Začít tam, kde zrovna jste, znamená přijmout svou současnou situaci a začít jednat s tím, co máte k dispozici. Nezáleží na tom, jestli máte omezené zdroje, nedostatek času nebo jiné překážky. Důležité je začít dělat to, co je v našich silách, a přizpůsobovat se a vylepšovat se na cestě k našim cílům.

Citát také zdůrazňuje, že lepší podmínky a příležitosti se neobjeví, dokud nezačneme jednat. Často si myslíme, že musíme čekat na dokonalou situaci nebo dokonalé okolnosti, než se nám naskytne příležitost. Avšak realita je taková, že pokud čekáme na ideální okamžik, můžeme čekat donekonečna. Lepší podmínky se někdy dostaví až tehdy, když jsme již na cestě a aktivně se snažíme dosáhnout svých cílů.

Tento citát nás povzbuzuje k tomu, abychom překonali své obavy a pochybnosti a začali jednat i v neideálních podmínkách. Je důležité se pustit do akce a postupovat vpřed, protože jen tak můžeme dosáhnout svého potenciálu a plného úspěchu.

Související citáty

Lupiči žádají peníze nebo život. Ženy žádají obojí.
Samuel Butler

Každý člověk má své pošetilosti – a často je to ta nejzajímavější věc, kterou má.
Josh Billings

Jsem loajální ke svým přátelům, opravdu mám rád svá přátelství.
David Schwimmer

Vánek. Uragán, který prošel cenzurou..
Valeriu Butulescu

Dokonce i když má člověk veškeré životní pohodlí – dobré jídlo, dobré přístřeší, společníka – může se stát, když se setká s tragickou situací, nešťastný. Dalajláma
Tändzin Gjamccho

Metodické myšlení má v šachu rozhodně více použití než inspirace.
Cecil Purdy

Člověk je od přirozenosti filosofem a nemůže být jiný.
Alan Watts

Pro Izrael je luxusem nemluvit se svým nepřítelem.
Carmi Gillon

Slova jsou na to, aby vysvětlovala naše myšlenky.
Molière

V době, kdy lidé mluví o střetu civilizací, je Turecko přirozeným mostem mezi civilizacemi. Usilujeme jen o jediné – využít svého postavení, abychom sblížili islám a Západ.
Abdullah Gül

Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.
Jan Werich

Tajemství budoucnosti kultury je obrazem samé záhady lidského ducha.
Václav Havel

Chceš-li hodnou ženu, buď správným mužem.
Johann Wolfgang Goethe

Žádný jiný zvířecí druh není člověku tak sociálně blízký jako vlk.
Elli H. Radingerová

Pokud pohneme jedinou věcí v přírodě, zjistíme, že je propojená s celým zbytkem světa.
John Muir

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz