„Neříkej světu, co chceš udělat. Udělej to!“

Autor: Napoleon Hill
Témata:

Často se stává, že lidé se plnohodnotně nezapojí do svého života a pouze sní o tom, co by chtěli dokázat. Vytváří plány, diskutují o svých cílech a vysvětlují světu, co by chtěli udělat. Avšak pouhé mluvení nestačí. Citát nám připomíná, že je zapotřebí jednat a přeměnit své myšlenky v realitu.

Často se stává, že lidé se příliš obávají selhání nebo neúspěchu a proto se raději drží v bezpečí svých představ a snů. Mluví o svých cílech, ale nikdy je neuskuteční. Citát nám připomíná, že je nutné překonat strach a začít jednat. Pokud máme nějaký sen nebo cíl, musíme se pustit do konkrétních kroků, které nás dovedou k jeho dosažení.

Často se stává, že lidé se zabývají přílišným plánováním a organizováním, ale nakonec nedokážou uvést své nápady do praxe. Tráví hodiny diskuzemi, sbíráním informací a přemýšlením o nejrůznějších možnostech, ale přitom se neodváží začít. Citát nám připomíná, že je třeba přestat mluvit a začít jednat. Bez konkrétního kroku vpřed zůstáváme pouze na místě a náš sen zůstává pouhým snem.

Celkově nám tento citát připomíná, že je důležité překonat vlastní strachy, obavy a nejistoty a jednat. Pouhé přemítání a mluvení o svých cílech a snech nám nepomůže. Musíme se pustit do akce a začít pracovat na jejich dosažení. Pouze tak můžeme skutečně změnit svět kolem nás a plně žít svůj život.

Související citáty

Víkendové předreprezentační prvoligové kolo se zachovalo k fandovské obci hodně macešsky. Gólů bylo k vidění asi tolik, jako mandarinek v létě v socialistickém Československu.
Jaromír Bosák

Honesty and frankness make you vulnerable. Be honest and frank anyway!
Matka Tereza

Láska k penězům je velkou zkouškou malých charakterů.
Nicolas Chamfort

Poznání Boha bez poznání naší bídy rodí pýchu. Poznání naší bídy bez poznání Boha rodí zoufalství. Poznání Ježíše Krista tvoří střed, protože v něm nalézáme i Boha i svoji bídu.
Blaise Pascal

Mozek je nádherný tělesný orgán. Začne pracovat hned, jak vstanete, a nepřestane, dokud se nedostanete do práce.
Robert Frost

Každá nepřízeň osudu s sebou nese zárodek rovnocenné výhody.
Napoleon Hill

Ďábel ví mnoho, protože je starý.
Anglické přísloví

Radost musíme čerpat ne z jiných, ale ze sebe.
Sókratés

Jeden prsten vládne všem, Jeden jim všem káže, Jeden všechny přivede, do temnoty sváže.
John Ronald Reuel Tolkien

Existuje více hlouposti, než je vodíku ve vesmíru, a má delší trvanlivost.
Frank Zappa

Šťastná je jen duše, která miluje.
Johann Wolfgang Goethe

Obraznost vytváří svět stále jiný.
Paul Eluard

Muži se vyznají spíše v národním hospodářství než v rodinném rozpočtu.
Pavel Kosorin

Podle všech vnějších projevů je náš život jiskrou světla mezi dvěma věčnými temnotami.
Alan Watts

Na pláži se pokoušel svádět slečny, kterým nadával, když ho v tramvaji nepustily sednout.
Miloslav Švandrlík

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz