„Přivolávati mrtvé na zem znamená nechati je dvakráte umříti.“

Autor: Éliphas Lévi
Témata:

Tento citát poukazuje na nebezpečí či nevhodnost pokusu o navrácení minulosti nebo vyvolávání vzpomínek na zemřelé, což je jako by byli znovu konfrontováni s jejich smrtí. Jde o to, že pokusy přivolat zpět do života ty, kteří už zemřeli, jsou zbytečné a mohou působit více bolesti a trápení, než by bylo žádoucí. Tento citát může sloužit jako varování proti nerozumnému nebo riskantnímu narušování minulosti, zejména pokud to může negativně ovlivnit duševní stav a proces smiřování s úmrtím milované osoby. Raději bychom se měli soustředit na uchování vzpomínek v srdci a oplakávání ztráty bez zbytečného oživování minulosti.

Související citáty

Pokud jsou lidé dobří, protože mají strach z trestu a doufají v odměnu, pak jsme smutnou skutečností.
Albert Einstein

Pravda je vůbec to nejobtížnější, co lze lidem předložit k věření.
Marcel Pagnol

Nikdy toho nechtěj moc vědět. Čím méně toho člověk ví, tím snadněji se mu žije. Vědění činí člověka svobodným – ale nešťastným.
Erich Maria Remarque

Někteří z nás se proto nežení, neboť marně hledají ženy, které by si je tak oblíbily jako oni sami sebe.
Yves Montand

Kdo se chce stát Bohem, ten si musí myslet, že je Bůh, musí se cítit jako Bůh a chovat se jako Bůh.
Jaroslav Popelka

Herci se mění, ale drama trvá. Vlny se mění, ale oceán je tu stále. Vy se smějete, přestanete, ale začne se smát někdo jiný, protože smích je tu pořád.
Osho

Jedna z největších chyb, jichž se v životě dopouštíme, spočívá v tom, že se necháme ovládat teoriemi, zatímco k právům života jsme slepí.
Jaromír John

Je to samotný boj, který nás těší, ne vítězství.
Blaise Pascal

Němý film vynalezli bratři Lumièrové, mluvící asi sestry Lumièrovy.
Vlasta Burian

Boh je priateľom mlčania. Všimnite si, že príroda, stromy, rastliny a kvety rastú v tichu. Všimnite si, ako sa nebo, slnko a mesiac nečujne pohybujú. Aj my potrebujeme byť ticho, aby sme sa mohli dotknúť duše.
Matka Tereza

Ať děláš co děláš, poslední kapka vždycky padne do kalhot.
Archimédés

Člověk se nají, napije, pak se dívá na televizi, což je možná nebezpečné, vezme si pyžamo, usne a ráno se neprobudí. Deset tisíc bych za takovou smrt dal, a že jsem hodně lakomej!
Jan Werich

Ti, kdo sní ve dne, poznávají mnohé z toho, co uniká snivcům pouze nočním.
Edgar Allan Poe

Jste neomezeným pánem své duše, či jakkoli již podvědomí nazveme, i pánem svého osudu.
Joseph Murphy

Chcete-li něco najít, musíte vědět, co hledáte.
Jan Twardowski

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz