„Závislost na alkoholu nebo jiné droze je nemoc vyvolaná strachem nebo vnitřní nejistotou.“

Autor: Joseph Murphy
Témata:

Závislost na alkoholu nebo jiné droze je komplexní stav, který se neomezuje pouze na fyzickou závislost na látkách. Tento citát poukazuje na to, že závislost je v podstatě vyvolána hluboce zakořeněnými emocionálními faktory, jako je strach nebo vnitřní nejistota.

Lidé, kteří se potýkají s těmito emocionálními problémy, často hledají únik nebo úlevu ve spotřebě alkoholu či drog. Tyto látky mohou dočasně potlačit nepříjemné pocity a vytvořit iluzi klidu a pohody. Závislost se tak stává způsobem, jak se vyrovnat s vnitřními konflikty a problémy, které jedinec nemá schopnost nebo dovednost řešit jiným způsobem.

Strach a vnitřní nejistota mohou vznikat z různých zdrojů, jako jsou traumatické zážitky, nedostatečná sebedůvěra nebo nepříznivé životní okolnosti. Alkohol a drogy pak mohou sloužit jako dočasný únik od těchto nepříjemných pocitů a poskytnout pocit kontroly nad vlastním životem.

Bohužel, dlouhodobé užívání alkoholu nebo drog vede k čím dál tím větší závislosti a negativním důsledkům na fyzické a duševní zdraví. Navíc, závislost sama o sobě může způsobovat další stres a nejistotu, což vede k začarovanému kruhu, kde jedinec pociťuje ještě větší potřebu užívat látky a tím se víc a víc prohlubuje jeho závislost.

Pochopení, že závislost je nemoc vyvolaná strachem nebo vnitřní nejistotou, může pomoci v boji proti ní. Jedinec se musí naučit identifikovat a řešit tyto emocionální faktory, které závislost podporují. Důležité je najít alternativní způsoby, jak se vyrovnávat s nepříjemnými pocity a získat důvěru ve vlastní schopnosti řídit svůj život bez závislosti.

Související citáty

Co člověk přeje druhému, přeje ve skutečnosti sám sobě.
Joseph Murphy

Zkus si uvědomit, že to všechno je na tobě, nikdo jiný tě nemůže změnit a přimět k tomu, abys viděl, že jsi jen takhle malý a že život proudí v tobě a bez tebe.
George Harrison

Zkušenost mě naučila, že to nejdůležitější je neudělat chybu, ale i když to člověk posral, neztratit glanc. A jít do toho znova.
Jiří Voskovec

Optimismus je v zásadě neoprávněná sebechvála vlastního původce světa, vůle k životu, která se samolibě odráží ve svém díle: a úměrně tomu je nejen falešným, nýbrž i zhoubným učením.
Arthur Schopenhauer

Pozornost, spojení a osvícení utvářejí koncentraci (Samjama).
Šrí Pataňdžali

Nesnesitelný, jako každý génius ve všednodenním životě.
Valeriu Butulescu

Člověk může doufat, dokonce i snít a občas se sny splní.
E. L. James

Smrtí může každý člověk zaplatit jen jednou.
William Shakespeare

Nedovolte strachu, aby vstoupil do vaší mysli.
Eckhart Tolle

Skutečný muž ovládá své city před ženou. Zejména před tou vlastní.
Ladislav Muška

Dopouštět se velkých chyb beztrestně – to je to, co umožňuje intelekt.
Voltaire

Dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale tehdy, když už nemůžete nic odebrat.
Antoine de Saint-Exupéry

Nemám trauma z toho, že jsem celý život ztvárňoval role prosťáčků.
Luděk Sobota

Ten, kdo má trpělivost, může mít to, co chce.
Benjamin Franklin

Zlo vyžaduje potrestání oběti.
Ayn Randová

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz