„Zkoumáme-li všechny velké pravdy, zjistíme nakonec, že jsou jednoduché a snadno pochopitelné. Pokud ne, nejde o velké pravdy.“

Autor: Napoleon Hill
Témata:

Když se zamyslíme nad tímto citátem, dozvídáme se, že skutečné velké pravdy jsou obvykle jednoduché a snadno pochopitelné. To znamená, že nejsou zbytečně složité, komplikované nebo tajemné. Velké pravdy jsou takové, které jsou jasné a přístupné všem, bez ohledu na jejich vzdělání nebo zkušenosti.

Když se podíváme na historii vědy nebo filozofie, můžeme si všimnout, že největší objevy a myšlenkové koncepty jsou založeny na jednoduchých a základních principech. Například Newtonův zákon gravitace, Eukleidova geometrie nebo Einsteinova teorie relativity jsou všechny založeny na jednoduchých a srozumitelných myšlenkách. Tyto velké pravdy mají schopnost osvětlit složité jevy a přinést nám hlubší pochopení světa kolem nás.

Na druhou stranu, pokud se setkáme s tvrzením, které je příliš složité nebo obtížné na pochopení, je pravděpodobné, že se jedná o něco, co není skutečně velkou pravdou. To může být způsobeno nedostatkem důkazů, zmatkem nebo nesprávným výkladem. Skutečné velké pravdy mají tendenci být jednoduché a srozumitelné pro všechny, protože se zakládají na pevném základu a jsou podloženy důkazy.

Celkově tedy tento citát zdůrazňuje, že skutečné velké pravdy jsou jednoduché a srozumitelné. Při zkoumání světa a hledání pravdy je důležité hledat jednoduchost a jasnost, protože to jsou znaky opravdových objevů a pochopení. Komplexita a složitost nejsou vždy známkou skutečné pravdy, a proto je důležité mít schopnost rozpoznat a ocenit jednoduchost, která se skrývá za velkými pravdami.

Související citáty

Ľudia premýšľajú skôr pod tlakom nutnosti ako zo skutočnej potreby.
Karel Čapek

Budete-li se snažit porozumět celému vesmíru, nepochopíte vůbec nic. Jestliže se pokusíte porozumět sobě, pochopíte celý vesmír.
Siddhártha Gautama

Nemůžete říci světu ani tělu: nic po tobě nechci, nechtěj nic po mně.
Paul Valéry

Být mladý umí každé tele. Ale umět stárnout, to je kumšt.
Karel Čapek

Co rychle roste, nemá možnost zapustit kořeny dost hluboko, aby první bouře nezpůsobila škody.
Niccolo Machiavelli

V praktickému životu je génius nevhodný a nepoužitelný, proto také většinou nešťastný.
Arthur Schopenhauer

Člověk není stvořen pro porážku. Člověka je možno zničit, ale ne porazit.
Ernest Hemingway

Hrst elementárních znalostí a rozumná životní etika, podávaná slovem i příkladem, to je vše, čeho lze žádat na škole; a přidá-li se k tomu ještě zdraví a radost, zaplať pán-bůh: je toho dost pro největší pýchu vychovatelů.
Karel Čapek

Voda je potravina jako každá jiná, a tak jako každá potravina by měla být zpoplatněna.
Peter Brabeck

Problém se socialismem spočívá v tom, že ani peněženky těch druhých nejsou bezedné.
Margaret Thatcher

Čím dříve poznáte, že za své životní zážitky není zodpovědná žádná vnější příčina, tím na tom budete lépe!
Edgar Cayce

Jedním okem šilhá po slanině, druhým po Benzině.
Valeriu Butulescu

Každá částice je zároveň vlnou až do chvíle, kdy ji začneme pozorovat.
Deepak Chopra

Pokud existuje Bůh, tak si nás prohlíží, jako si my prohlížíme betlém.
Olga Tokarczuk

Ženy nás už donutí, abychom byli šťastni.
Jiří Žáček

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz