„Hledáš-li pravdu, nedívej se dál než k svému srdci.“

Autor: John Lennon
Témata: ,

Tento citát od Johna Lennona nám otevírá dveře k hledání pravdy a hlubšího pochopení života. Lennon nás vyzývá, abychom se odvrátili od vnějšího světa a zaměřili se na naše srdce jako zdroj pravdy. Mnohokrát se stává, že hledáme odpovědi a smysl našeho života ve vnějším prostředí – ve vědě, naučených pravidlech nebo ve svých okolnostech. Avšak Lennon nás povzbuzuje, abychom se obrátili k našemu vnitřnímu já, k našemu srdci, které je místem, kde se nachází pravda.

Srdce je symbolem naší autenticity a hlubokého vnitřního vědění. Je to místo, kde se rodí naše pravé touhy, vášně a hodnoty. Když se odvrátíme od hluku a rušivých vlivů vnějšího světa a nasloucháme svému srdci, objevujeme pravdu o sobě samých. Pravda, která nezávisí na očekáváních ostatních lidí nebo na sociálních normách. Hledání pravdy ve svém srdci vyžaduje odvahu a otevřenost, abychom se obešli bez vnějšího potvrzení a přijali sami sebe takoví, jací opravdu jsme.

Nedívejme se tedy dál než k našemu srdci, protože právě tam nalezneme pravdu, kterou hledáme. Když se spojíme se svým vnitřním hlasem a nasloucháme mu, nacházíme smysl a naplnění. Pravda, kterou objevíme ve svém srdci, nás může provést životem a pomoci nám najít naše skutečné poslání. A pokud věříme a následujeme tuto pravdu, můžeme nalézt harmonii a štěstí ve všech oblastech našeho života.

Související citáty

Odvrácená tvář je často znamením odvráceného srdce.
Gerard Egon

Dosáhnout můžeme všeho, co se týká ducha, duše a těla.
František Bardon

Polopravda je horší než lež.
Michail Gorbačov

Mužova láska a jeho život není totéž, ženina láska je celá její existence.
George Gordon Byron

Čas je pouze rozdělený a rozkouskovaný náhled, který má od individuální bytnosti od idejí, jež jsou mimo čas, věčné.
Arthur Schopenhauer

Osud drtí, osud povznáší, jak nešťastného, tak i šťastného, a co má přijít, nikdo netuší.
Sofoklés

Kdo chce žít věčně?
Freddie Mercury

Trestem těch mužů, kteří příliš milovali ženy, je, že je musí milovat pořád.
François-René de Chateaubriand

Jen proto, že společnost říká, že jsem starý neznamená, že opravdu jsem.
Sylvester Stallone

Velký věci jsou často jenom malý věci, kterejch si někdo všimne.
Markus Zusak

Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Milan Kundera

Krásní řečtí bohové by nebyli tak bezbožní, kdyby je nebyli vymyslili lidé.
František Vymazal

Hudba se již nevychutnává, hltá se!
Jules Verne

Pospíšil byl vynikající režisér, ale asi mu chyběla lyrika, přestože dokázal vytvořit báječné lyrické pasáže. Nebyl to však velký režisér žen. Ženy považoval v inscenaci za krásný předmět, ale nedokázal je rozezvučet.
Miloš Štědroň

Co s přírodou je v neshodě, má smrti znak již na svém čele – a kletbu ve svém původě.
Vítězslav Hálek

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz