„Příroda své tuctové zboží nabízí v hojnosti, ale věci jemnější produkuje zřídka.“

Autor: Albert Einstein
Témata:

Tento citát od Alberta Einsteina nám připomíná, že příroda nám poskytuje mnoho základních a běžných věcí v hojné míře. Například vzduch, vodu, sluneční světlo a potraviny jsou všechno dostupné v přírodě v dostatečném množství. Tyto věci jsou pro naši existenci nezbytné a můžeme si na ně spolehnout každý den.

Nicméně, když se podíváme na věci jemnější, jako jsou umělecká díla, inspirace, láska nebo genialita, zjišťujeme, že jsou tyto věci velmi vzácné a obtížně dosažitelné. Einstein nás tímto citátem upozorňuje na to, že není snadné najít a ocenit tyto jemné věci v našem životě.

Ve světě plném konzumerismu a hromadění materiálního bohatství často zapomínáme na hodnotu těchto jemných věcí. Jemné věci jsou často nedoceněny a přehlíženy, zatímco hromadíme a toužíme po tolika materiálních statcích, které jsou běžné a bezproblémově dostupné.

Einstein nám tímto citátem připomíná, abychom se zaměřili na tyto jemné věci v životě. Měli bychom si uvědomit, že skutečná hodnota a šťastí se nachází v těchto vzácných a jemných věcech, které nám příroda nabízí jen zřídka. Měli bychom se vymanit z honby za materiálním bohatstvím a zaměřit se na to, co je opravdu důležité a cenné v našem životě.

Související citáty

Náhoda, le hasard, pochází z arabského slova, jež znamená nesnáz.
Jules Verne

Každý by měl svá slova udržovat jemná a něžná, protože zítra se k němu mohou vrátit.
Andy Rooney

Čeho si v mládí přejeme, toho máme hojnost v stáří.
Johann Wolfgang Goethe

Ženy jsou běloučký cukr v tom hořkém kafi života.
Jaroslav Seifert

Houstone, máme problém.
John Swigert

Ve svých dětech žijeme dál.
Eurípidés

K spisovatelskému řemeslu se člověk dostává jako k prostituci. Napřed to dělá pro své potěšení, pak pro potěšení druhých a nakonec pro peníze.
Oskar Wégh

Dobrá žena muže inspiruje, vtipná ho zaujme, krásná ho okouzlí, ale soucitná ho dostane.
Victor Hugo

Nejdále dojde a nejúspěšnější bude, kdo nejvíc zápasil sám ze sebou.
Antoine de Saint-Exupéry

Jste tady, abyste pomohli naplnit božský smysl vesmíru. Tak důležití jste!
Eckhart Tolle

Přepych kazí bohaté i chudé, jedny majetkem, druhé chtivostí.
Jean Jacques Rousseau

Logika je sice neotřesitelná, ale člověku, který chce žít, neodolá.
Franz Kafka

Pokud máte výhodu, jste povinni vést útok; v opačném případě budete ohroženi ztrátou výhody.
Wilhelm Steinitz

Nejsme ve válce proti islámu.
Barack Obama

K tomu, aby zlo zvítězilo, stačí jediná věc – aby dobří lidé nedělali nic.
Edmund Burke

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz