„Síla lásky spočívá v tom, že je člověk šťasten se ženou. Síla sebelásky, že je šťasten bez ní.“

Autor: Albert Einstein
Témata:

Tento citát o síle lásky a sebelásky vyjadřuje, že pravá síla lásky spočívá v tom, že člověk dokáže najít štěstí ve vztahu se svou partnerkou. Když jsme s někým, koho milujeme a kdo nás miluje, cítíme se naplněni, radostní a šťastní. Vzájemná láska nás obohacuje a dává smysl našemu životu.

Na druhé straně, citát také zdůrazňuje význam sebelásky. Sebeláska je schopností být šťastný a spokojený sám se sebou, bez potřeby někoho dalšího. Je to schopnost milovat a přijímat sám sebe, a to všechny své silné a slabé stránky. Když jsme šťastni sami se sebou, nejsme závislí na ostatních, abychom se cítili dobře. Můžeme si vytvořit vlastní štěstí, a to bez ohledu na to, zda jsme ve vztahu nebo ne.

Tento citát nás také poučuje o tom, že aby byl náš vztah zdravý a plný lásky, je důležité mít vyváženou dávku jak lásky ke svému partnerovi, tak i lásky k sobě samým. Síla lásky spočívá v tom, že jsme schopni dávat a přijímat lásku od druhého člověka, zatímco síla sebelásky spočívá v tom, že jsme schopni si sám sebe vážit a starat se o své vlastní potřeby a štěstí. Obě tyto síly jsou důležité a vzájemně se podporují, aby náš život byl šťastný a naplněný.

Související citáty

Francie prožívá antropologickou krizi – přesto jde však o moment milosti.
Fabrice Hadjadj

Přítele si udržíš jen upřímností a důvěrou, ale hrdostí, nesnášenlivostí každého odstrčíš od sebe.
Božena Němcová

Nelidskou rozkoší je těšiti se z cizího neštěstí.
Lucius Annaeus Seneca

Přírodovědci nemají žádné zlaté pravidlo, kterým by rozeznávali druhy a odrůdy.
Charles Darwin

Nejdůležitějším úkolem přítele je, aby ti byl nablízku, když se mýlíš. Když máš pravdu, jsou po tvém boku téměř všichni.
Mark Twain

V životě nevěř tomu, kdo tě klame, ale nezklam toho, kdo ti věří.
Neznámý autor

Lidem, kteří prožívali francouzskou revoluci nebo tatarské nájezdy, připadal život stejně těžkej jako nám, když s nasazením všech sil sháníme česnek nebo cihly. Velikost je přece relativní.
Jan Werich

Vaše uměnı́ prozrazuje vaše nitro!
Kazuo Ishiguro

Oproti jedné ženě, která nás inspiruje k něčemu dobrému, jsou jich stovky, které nám vnukají hlouposti.
Napoleon Bonaparte

Žij každý den svého života, jako by byl první a jako by byl poslední.
Friedrich Nietzsche

Peníze samotné nejsou ani dobré, ani špatné, pozitivní, ani negativní, pohybují se ve směru, kterým je vede síla lidské vůle.
Barbara Stern

Kdo prosí o chléb, nedostane kámen.
Joseph Murphy

Láska je snad jen vděčnost z rozkoše.
Honoré de Balzac

Milenci vždycky velebí svou volbu.
Molière

Málokterá z tašek na střeše si ještě vzpomene na kameny v základu.
Valeriu Butulescu

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz