„Skoro každý stárnoucí mužský začne psát paměti, ale málokterý je dopíše.“

Autor: Jan Werich
Témata: ,

Citát vyjadřuje jednu z charakteristických vlastností mnoha lidí, zejména mužů, v pozdějším věku. Když se blíží ke stáří, mnoho lidí začíná reflektovat na svůj život a vzpomínat na různé události, které prožili. Chtějí sdílet své zážitky a příběhy s dalšími a zachytit je pro budoucí generace.

Psaní pamětí je jedním z prostředků, jak tyto vzpomínky sdílet a zachovat. Muži, kteří se blíží stáří, často začínají psát své vzpomínky, aby mohli předat své zkušenosti a poznání svým potomkům a blízkým. Psaní pamětí je také způsobem, jak se vyrovnat se svými životními událostmi a reflektovat na ně.

Nicméně, citát od Jana Wericha poukazuje na to, že mnoho lidí nedokáže své paměti dokončit. Existuje mnoho důvodů, proč je tomu tak. Někteří lidé mohou být příliš zaneprázdnění svým každodenním životem a nemají čas nebo energii se věnovat psaní. Jiní se mohou cítit frustrovaní, že nedokáží správně vyjádřit své myšlenky a vzpomínky na papír. Někteří lidé se také mohou obávat, že jejich vzpomínky nebudou dostatečně zajímavé pro ostatní, a proto je raději nedokončí.

Dalším důvodem, proč mnoho lidí nedokončí své paměti, může být i fyzický stav. S věkem se může zhoršovat paměť a mentální schopnosti, což může ovlivnit schopnost psát a vyjadřovat se. Někteří lidé mohou také ztratit motivaci k psaní, protože si myslí, že jejich život nemá žádnou hodnotu či význam.

Celkově tento citát od Jana Wericha poukazuje na to, že psaní pamětí je často složitý a náročný proces. Mnoho lidí začne psát, ale jen málokdo má dostatek motivace, času a schopností k tomu, aby své vzpomínky dokončil. Je to však důležitý způsob, jak sdílet svou životní moudrost a zkušenosti s dalšími generacemi, a proto je důležité, aby i ti, kteří si to přejí, měli podporu a možnost vyjádřit své vzpomínky a příběhy prostřednictvím psaní.

Související citáty

Civilizace jde v patách za obchodem.
Joseph Conrad

Četba hluboké knihy vyryje ostrou brázdu do duše čtenáře a tato brázda potrvá na věky, a nikdy se již z duše neztratí.
Karel Weinfurter

Rozkoš lásky jsou pouta, která svědí a pak se bolestně zařezávají.
Pierre Abélard

Sladká slova i hada z díry vylákají.
František Vymazal

Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly.
Stephen King

Když byla napsána první stránka v rockové knize Genesis, bylo na ní napsáno: Na začátku stvořil Bůh Pink Floyd.
Rick Wakeman

Nemůžeme ztrácet naději v lidstvo, když víme, že Mozart byl člověk.
Albert Einstein

Když budeš spěchat, lidi propaseš.
Ruské přísloví

Až budeme natlačeni jeden na druhého ve velkoměstech jako v Evropě, budeme také zkažení jako v Evropě.
Thomas Jefferson

Čo neviem, o tom si nemyslím, že to viem.
Platón

Nikdy nemáme s bláznem prožívat jeho šílenství.
Jean Paul Sartre

Názory jsou tím nejlacinějším artiklem na světě. Každý má v zásobě kupu názorů, jen je předhodit někomu, kdo je vyslechne.
Napoleon Hill

Jaká to podívaná! Ale ach! Jenom podívaná!
Johann Wolfgang Goethe

Chceš-li zklamat člověka, na kterém ti záleží, řekni mu pravdu.
Neznámý autor

Člověk hloupý a energický, citlivý a mnohostranný je neštěstím všude – v politice stejně jako v literatuře.
Karol Irzykowski

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz