„Nevěř nikomu, komu je nad třicet.“

Autor: John Lennon
Témata: , ,

Tento citát je způsobem, jak vyjádřit skeptický postoj vůči lidem ve vyšším věku. Tento citát může být chápán různými způsoby, ale obecně vyjadřuje nedůvěru vůči lidem, kteří dosáhli určitého věku.

Jedna možnost vysvětlení je, že tento citát vychází z přesvědčení, že s věkem přichází více zkušeností a moudrosti. Lidé, kteří dosáhli určitého věku, by měli mít vyšší úroveň zkušeností a životních lekcí, které by jim měly poskytnout lepší perspektivu. Tím se zdá, že ti, kdo jsou mladší, by měli být obezřetnější vůči radám a názorům starších jedinců, protože by mohlo docházet ke ztrátě relevance nebo nepřizpůsobivosti v dnešním rychle se měnícím světě.

Další vysvětlení citátu může být, že s přibývajícím věkem přichází také určitá rigidita a uzavřenost vůči novým myšlenkám a inovacím. Někteří lidé mají tendenci se držet starých způsobů a návyků, a tím se nedokážou otevřít novým přístupům a nápadům. Proto by lidé v mladším věku měli být obezřetní, když poslouchají názory a rady starších, neboť by se mohli setkat s odporu vůči změně a novým myšlenkám.

Je však důležité si uvědomit, že tento citát je pouze zjednodušeným vyjádřením a neměl by být brán doslovně. Je třeba zohlednit individuální rozdíly a kontext, ve kterém je citát používán. Lidé ve vyšším věku mohou mít cenné zkušenosti a moudrost, kterou bychom měli respektovat a využívat při formování našich vlastních názorů a rozhodnutí. Důležité je být otevřený novým myšlenkám a nápadům, bez ohledu na věk druhých.

Související citáty

Rozdíl mezi stylem a módou je kvalita.
Giorgio Armani

Na cestě k tvému příteli nesmí růst tráva.
Bjørnstjerne Bjørnson

Příteli řekni o všech svých myšlenkách a všech svých starostech. Věř jeho věrnosti: tak docílíš, že ti bude věrný.
Lucius Annaeus Seneca

V životě je možné potkat se tisíckrát a nenajít… a potkat se jednou a najít se navždy.
Johann Wolfgang Goethe

Mysli srdcem, ne hlavou. Tady (v hlavě) sou šedé buňky, tady (v srdci) je krev. Krev koluje, vyzná se. Buňky jen dřepěj.
Woody Allen

Láskavé slová môžu byť krátke a ľahko vysloviteľné, ale ich ozveny sú nekonečné.
Matka Tereza

Před manželstvím mějte oči otevřené, v manželství je potom trochu přimhuřte.
William Shakespeare

Nestejní se rodíme, ale stejní umíráme.
Lucius Annaeus Seneca

Hele, Flandersi, je zbytečný se modlit, už jsem udělal to samý a oba vyhrát nemůžeme.
Homer Simpson

Nacionalismus svádí lidstvo k tomu zapomínat, že všechny národy mají právo na existenci a že harmonické vztahy a soužití mezi všemi lidmi, slouží nejlépe i vlastnímu národu.
Konrad Adenauer

Láska vám může srdce naplnit, pak zlomit a to zlomené srdce znovu vyléčit.
Robert Fulghum

K udatnosti je třeba především síly, a až potom zbraně.
John Ronald Reuel Tolkien

Buď projevem… laskavosti; měj laskavost ve tváři, v očích, v úsměvu, ve vřelém pozdravu.
Matka Tereza

Člověk nemůže něčeho dosáhnout, aniž by byl trochu fanatik.
Eva Perón

Zdá se, že ve víně je něco duchovního.
Joseph Joubert

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz