Citáty – literatura

Nejlepší a oblíbené Vítejte na naší stránce, která vám přináší inspirativní citáty o literatuře. Zde se můžete nechat unést slovy slavných spisovatelů, kteří dokázali s pomocí psaného slova vytvořit magické světy plné emocí a příběhů. Objevte s námi sílu literatury a nechte se inspirovat k vlastnímu objevování a psaní. Připravte se na nekonečnou řadu citátů, které vám připomenou, proč je literatura tak důležitá a proč je tak těžké odolat jejímu kouzlu.

Lidé nezkušení v četbě mnohdy nepojmou ani stín podezření, že by se text mohl mýlit, neboť vše psané berou jako dokument, který stvrzuje sám sebe.
Hans-Georg Gadamer

Americká literatura byla vždy plná přistěhovalců.
Salman Rushdie

Naše literatura potřebuje kritiky, avšak naši spisovatelé nepotřebují kritiky, ale jen recenze.
Karol Irzykowski

Používám jazyk k tomu, abych vytvářela krásnou literaturu. Jazyk je pro mě tím, co literaturu utváří, děj je jenom kostra, která drží pohromadě příběh a posouvá ho dopředu. Ale literatura, krásná literatura, to jsou všechny ty jazykové nuance. To je nesporné.
Helene Uri

Česká literatura by potřebovala nové Čapky. Ale žádné takové nevidím.
Vladimír Křivánek

Literatura je rozkrádání.
James Atlas

Ani hudba, ani literatura, ani jiné umění, ve skutečném smyslu toho slova, není pro obyčejnou zábavu; umění odpovídá mnohem více hlubokým potřebám lidské společnosti než obyčejné žízni po rozptýlení a lehké zábavě.
Petr Iljič Čajkovskij

Literatura nemá ve svém nejhlubším smyslu slova žádné pohlaví.
Olga Tokarczuk

Ze všech věcí na světě jsem měl nejraději knihy.
Nikola Tesla

Věda je prostě souhrn receptů, které vždycky pomáhají. Všechno ostatní je literatura.
Paul Valéry

Klasická literatura je ta literatura, od které už nečekáme, že nám bude povídat něco nového. Proto si ji tak vysoce vážíme, a proto ji také nečteme.
Karel Čapek

Žádná diplomacie a žádný spolek národů není tak univerzální jako literatura; ale lidé jí nepřikládají dost váhy, to je to; proto se mohou pořád ještě nenávidět nebo si být cizí.
Karel Čapek

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz