„Život je to, co se děje, když se zabýváme jinými věcmi.“

Autor: John Lennon
Témata: ,

Citát Johna Lennona je výrokem, který nám připomíná, jak snadno můžeme ztratit přítomný okamžik. Často se věnujeme svým povinnostem, pracovním úkolům a různým povinnostem, a přitom zapomínáme, že skutečný život se odehrává právě teď a tady.

Mnoho lidí se zaměřuje na budoucnost a plány, které mají, a zapomínají žít přítomným okamžikem. Lennon nám připomíná, že život je tvořen chvílemi, které prožíváme a které jsou jedinečné. Když jsme zahlceni myšlenkami o tom, co všechno musíme udělat nebo co nás čeká, přicházíme o schopnost vnímat a ocenit okamžiky, které se právě odehrávají.

Citát také ukazuje, jak snadno se můžeme ponořit do rutiny a zapomenout na to, co je skutečně důležité. Můžeme se tak zabývat drobnostmi a povinnostmi, které nám sice zabírají čas, ale přitom nám nepřinášejí skutečnou radost a naplnění. Lennon nás vyzývá, abychom se zaměřili na to, co je opravdu důležité v našem životě a abychom se přestali plácat ve všednosti.

Celkově nám tento citát připomíná, že naše pozornost by měla být zaměřena na přítomnost a na to, co se děje kolem nás. Život je o prožívání, užívání si okamžiků a přijímání výzev, které nám přináší. Když se zaměříme na to, co je skutečně důležité, můžeme zažít více radosti, naplnění a smyslu ve svém životě.

Související citáty

Je tu ideální fotbalové počasí, 15 stupňů, i když hodně fouká a je silný vítr…
Václav Tittelbach

Vesmír je jako velká knihovna, ve které jsme my, badatelé, stále jen na začátku první kapitoly nekonečného příběhu.
Petr Valdorf

Jak mohou lidé zbabělí a nečestní sloužiti knížeti? Takoví se třesou strachem, zda budou schopni úřad vykonávat. Ve chvíli, kdy úřad dostanou, třesou se strachem, aby o něj nepřišli. Začnou-li se třást strachem, aby o úřad nepřišli, není nic, čeho by nebyli schopni, aby si úřad udrželi.
Konfucius

Překvapení, to, co je nečekané, je jedna z hlavních vzpruh poezie dneška.
Guillaume Apollinaire

Zvyk krotí divokou bolest.
William Shakespeare

Aby existovali velcí básníci, musí existovat velcí čtenáři.
Walt Whitman

Příroda může dosáhnout stejného výsledku mnoha způsoby.
Nikola Tesla

Je to tajemství přírody a politiky, že je leckdy bezpečnější změnit spousty menších věcí než udělat jednu větší změnu.
Francis Bacon

Rentgenolog je jediný muž, který má šance ženu prohlédnout.
Jacques Tati

Soustředěním na inteligenci pochopíš všechno.
Šrí Pataňdžali

Příroda je dílo vesmíru, umění však dílem člověka.
Karel Čapek

Svědomí je někdy horší než plný kufr starověkých mučících nástrojů.
Charlie Chan

Spravedlivý Bůh, aby nás za naše hříchy potrestal, nám nadělil hodně různých chorob.
Raymundus Lullus

Varujte se špatného spolčování a špatných rad, protože „se svatými budete svatí a se zkaženými zkažení“.
Karel IV.

Jinoch se stává mužem, když obejde kaluž, místo aby do ní vstoupil.
Platón

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz