„I nejlepší láska má ve svém kalichu hořkost.“

Autor: Friedrich Nietzsche
Témata:

Tento citát nám připomíná, že i když láska může být krásná a intenzivní, není bezchybná a nezahrnuje pouze sladké okamžiky. Podobně jako kalich, který nese nápoj, láska může obsahovat hořké momenty a obtíže.

Láska je složitým a emocionálně náročným prožitkem. Někdy může přinést radost, štěstí a vzrušení, ale může také zahrnovat bolest, nejistoty a konflikty. Tyto hořké momenty mohou pocházet z rozchodu, zklamání, nedorozumění a dalších životních výzev.

Citát nás učí, že přijímat hořkost v lásce je součástí její podstaty a neznamená, že je špatná nebo neúspěšná. Ve skutečnosti i v těchto těžkých chvílích může láska posílit vztah a přinést pochopení a hlubší spojení mezi lidmi.

Celkově nám tento citát připomíná, že láska je komplexní a přirozeně obsahuje rozmanité prožitky. Důležité je přijmout lásce všechny její aspekty a být připraveni čelit i hořkým okamžikům s odvahou a vytrvalostí.

Související citáty

K čemu by bylo přátelství, kdyby člověk nemohl říct přesně to, co si opravdu myslí. Každý přece dovede říkat věci příjemné, potěšit a lichotit! Jen pravý přítel nám však řekne věci nepříjemné a nebude váhat nás zranit.
Oscar Wilde

Mnozí hledají smysl života se skrytou obavou, že by snad mohl být v práci.
Milan Růžička

Nejsem opravdu spokojená se svou tváří, vlasy a nemám žádná prsa. A nejsem ani tak moc vysoká.
Ellie Goulding

Jeho hříva je jako řeky proud, oči jsou podobné žhavému popelu svítící v temnotě noci a jeho kopyta jsou rychlá jako světlo.
Barry Cornwal

Sebeláska – to znamená nutit duši jásat nad sebou samým a ruce aby tleskaly nad vypískanou komedií svého já.
André Breton

Většina lidí se klame dvojí chybnou vírou: věří na věčnou památku (lidí, věcí, činů, národů) a v odčinitelnost (činů, omylů, hříchů, křivd). Obě jsou to falešné víry. Ve skutečnosti je to právě naopak: vše bude zapomenuto a nic nebude odčiněno.
Milan Kundera

Staří jsme – ale jsme chytří?
Johann Wolfgang Goethe

Přátelství – deštník, který má ten nedostatek, že ho při špatném počasí musíme odevzdat.
Peirre Veron

Není pravda, že máme málo času, avšak pravda je, že ho hodně promarníme.
Seneca

Surrealismus je destruktivní, ale zničí jen to, co považuje za pouta omezující naše vize.
Salvador Dalí

Večerní zpytování svědomí dělej velmi pečlivě!
Terezie z Avily

Nikdy jsem nic neobjevil prostřednictví procesu racionálního myšlení.
Albert Einstein

Pocit viny bývá prvotní příčinou komplexu méněcennosti.
Vadim Zeland

Minulost je mi prozřetelností se zjeveními na hlubokých popředích.
Vladimír Holan

Pro lásku je žena ochotna podstoupit jakékoli násilí.
Otto von Bismarck

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz