„Nemalujte muslima na zeď.“

Autor: Pavel Kosorin
Témata:

Tento citát vyzývá k respektu a toleranci vůči muslimskému náboženství a jeho vyznavačům. Doslovně vyjadřuje, že není správné a etické zobrazovat muslima nebo jakýkoliv náboženský symbol na veřejných místech, jako je například zeď.

Tento výrok podporuje myšlenku, že v multikulturní společnosti bychom měli dbát na to, aby naše jednání a projevy nezraňovaly nebo urážely jiné náboženské nebo kulturní skupiny. Je to také výzva k vzájemnému porozumění a úctě mezi různými náboženskými a etnickými komunitami.

Celkově tedy citát zdůrazňuje potřebu respektovat a chránit práva a identity jiných lidí, a to i prostřednictvím malých, zdánlivě nevýznamných akcí, jako je vyhýbání se zobrazování náboženských symbolů nebo postav v negativním světle.

Související citáty

Mír bez svobody žádným mírem není.
Konrad Adenauer

Peníze jsou pěkná věc, když se má něco vyřídit.
Johann Wolfgang Goethe

Smrtí naše odpovědnost končí.
Graham Greene

Je to něco jako hazard. V noci vyjdeš ven, abys pil a nevíš, kde příští den skončíš. Může to dopadnout dobře nebo to může být katastrofa. Je to jako hod kostkou.
Jim Morrison

Nelze souhlasit s těmi, kdo jsou příliš ochotni uzavírat přátelství, ani s těmi, kdo příliš váhají, ale je třeba se pro přátelství také něčeho odvážit.
Epikúros

Vůle odolává krutosti, podléhá však lásce a dobrotě.
Thomas Mann

Na dvě práva se v deklaraci lidských práv zapomnělo: na právo odporovat si a na právo odejít.
Charles Baudelaire

Ne vždy je to samé být dobrým člověkem a být dobrým občanem.
Aristotelés

Životu není třeba hledět do tváře. Stačí ho jen cítit.
Erich Maria Remarque

Nečinně se chovat, je nazpět jít.
Karel Havlíček Borovský

Nekažme si to, co máme, touhou po tom, co nemáme. Uvažme, že i to, co máme nyní, bylo kdysi předmětem naší touhy.
Epikúros

Pro toho, kdo opustil peklo, očistec snadno splyne s rájem.
Valeriu Butulescu

Člověk umírá tolikrát, kolikrát ztratil přítele.
Roger Bacon

Byla by z něj krásná mrtvola.
Charles Dickens

Budova je jako nástroj. Musí vstřebávat všechny pozitivní a zadržet negativní vlivy, které by mohly působit na člověka. Tohoto cíle může budova dosáhnout pouze tehdy, když je odstíněna se stejnou jemností jako prostředí, kde se nachází.
Alvar Aalto

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz