„Lépe než muž rozumí dětem žena, ale muž je více dítětem nežli žena.“

Autor: Friedrich Nietzsche
Témata:

Tento citát nám přináší zajímavý pohled na rozdíly mezi muži a ženami v jejich vztahu k dětem. Říká nám, že ženy mají přirozenější schopnost porozumět dětem než muži. Jejich mateřský instinkt a intuice jim umožňují snáze vnímat potřeby a emoce dětí a adekvátně na ně reagovat.

Na druhou stranu, citát nám také naznačuje, že muži mají v sobě větší míru dětskosti než ženy. To může být vyjádřeno v jejich hravosti, neobvyklém smyslu pro humor nebo schopnosti se vcítit do dětského světa. Muži mohou být často více spontánní a hraví, a to je vlastnost, kterou děti obvykle velmi ocení.

Celkově tedy citát poukazuje na to, že muži a ženy mají různé přístupy ke svému vztahu k dětem. Zatímco ženy se s dětmi snadněji sžívají a mají větší porozumění pro jejich potřeby, muži přinášejí do jejich života hravost a nové perspektivy. Tento rozdíl je důležitý a vzájemně se doplňuje, což umožňuje dětem získat širokou škálu zkušeností a podporu ve svém rozvoji.

Související citáty

Čím kdo více má, tím více žádá.
Srbské přísloví

Znalosti vám dají sílu, ale díky charakteru získáte respekt.
Bruce Lee

Existují rýmy zcela nahodilé, jako je „strana“ a „hrana“.
Valeriu Butulescu

Inteligence ženy spočívá v tom, že ustoupí muži, který to s ní myslí dobře.
Francois Coppée

Magie a náboženství vyvíjejí se dlouho pospolu, avšak magický ráz zpočátku u obou převládá.
Oldřich Eliáš

Obdiv kazí všecko už od dětství. Ó, jak je to dobře pověděno! Ó, jak dobře učinil! Jak jest moudrý! atd.
Blaise Pascal

Člověk musí poznávat podle eidos, pojmového druhu, který pochází z mnoha vjemů a je rozumovým myšlením sbírán v jednotu.
Platón

Žena nikdy nelituje svých omylů, ale mstí se za ně bez lítosti.
Carlo Dossi

Váš nepřítel i přítel spolupracují na tom, aby ranili vaše srdce: jeden vás pomlouvá, druhý vám klepy donáší.
Mark Twain

Diplomacie je partie šachu, při které národy dostávají mat.
Karl Kraus

Kapitoly národních dějin se v podstatě liší jen jmény a letopočty: vlastně bytostný obsah je všude týž.
Arthur Schopenhauer

Řekni mi, co čteš, a já ti řeknu, kdo jsi.
Tomáš Garrigue Masaryk

Přímka sestává z nekonečného počtu bodů; rovina z nekonečného počtu přímek; prostor z nekonečného počtu rovin; hyperprostor z nekonečného počtu prostorů …
Jorge Luis Borges

Nebýt milován, to je smůla, ale nemilovat, to je neštěstí.
Albert Camus

Etiketa znamená, že se chováme o něco lépe, než je absolutně nutné.
Will Cuppy

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz