„Říkáš: miluji déšť, když však prší, jdeš se schovat, abys nezmokl. Říkáš: miluji slunce, když však svítí, jdeš se schovat do stínu. Mám strach, že mi jednoho dne řekneš: miluji tě.“

Autor: John Lennon
Témata:

Tento citát od Johna Lennona nám připomíná, jak často se lidé sami sobě protiřečí ve svých slovech a činech. Může to být způsobeno strachem, nejistotou nebo nedostatkem sebedůvěry. Autor nás vyzývá, abychom se zamysleli nad tím, jak často jsme schopni vyjádřit svou lásku a citovou angažovanost ke druhým, ale ve skutečnosti se sami stáhneme zpátky, abychom se chránili před možným zraněním.

Lennon poukazuje na to, že je snadné milovat déšť, když sedíme v teplém a suchém prostředí, nebo milovat slunce, když sedíme ve stínu a nejsme vystaveni jeho přímému světlu. Podobně je jednoduché říct „miluji tě“, ale často se bojíme vystavit své srdce a skutečně se otevřít druhé osobě. Může to být proto, že jsme byli zraněni v minulosti, nebo že se obáváme, že naše city nebudou opětovány.

Tento citát nás nabádá k sebereflexi a k tomu, abychom se zamysleli nad tím, zda skutečně žijeme v souladu s tím, co říkáme a jak se chováme. Lennon nás vyzývá, abychom se nezdráhali vyjadřovat svou lásku a být odvážní ve vztazích, i kdyby to znamenalo, že se můžeme zranit. Poukazuje na to, jak důležité je projevovat lásku a být autentickými, i přesto, že nám to může přinést nejistotu a obavy.

Související citáty

Předtím, než můžete ovládnout svět, musíte nejprve ovládnout sami sebe.
Napoleon Hill

Srdce je věčně hladovějící dravec.
Brigitte Bardotová

Krása ženství je součástí přírody, kdežto síla mužství součástí vesmíru.
Vincent van Gogh

Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce.
Robert Fulghum

Buď vždycky sám sebou a měj v sebe víru.
Bruce Lee

Na prknech divadla jsem šťastnej.
Luděk Sobota

Žádná pořádná a chytrá včela si nedá radit od štěnice, jak pracovat.
Elbert Hubbard

Když vyženou Boha ze země, my jej ubytujeme v podsvětí.
Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Láska je jako droga. Nejdřív se dostaví pocit euforie, kterému se zcela oddáš. Ale uplyne den, a chceš ještě víc. Zatím jsi tomu nepropadl úplně, ale ten pocit se ti líbil a myslíš si, že ho dokážeš ovládat. Dvě minuty myslíš na milovanou osobu a další tři hodiny na něco jiného. Ale postupně si na toho druhého zvykáš, až jsi na něm úplně závislý. Pak tři hodiny myslíš na něj a dvě minuty na něco jiného. Když s tebou není, prožíváš stejné pocity jako lidé závislí na drogách, když je nemají. V takových chvílích bys pro lásku udělal cokoliv, stejně jako narkoman, který krade a ponižuje se, jen aby dostal svoji dávku.
Paulo Coelho

Víra je paradox, který je v stavu udělat z vraždy svatý a bohulibý čin; je i tím paradoxem, který Abrahámovi Izáka vrací. Myšlenka se ho zmocnit nemůže, neboť víra začíná právě tam, kde myšlenka končí.
Sören Kierkegaard

Nejlepšími spojenci jsou státy, které nemají ani píď společných hranic.
Napoleon Bonaparte

Nechci být imitace bílé ženy v Hollywoodu. Já jsem já, a já jsem jako nikdo jiný.
Lena Horne

Po něčem toužit je již důvod k žití.
Jaroslav Vrchlický

Nikdy jsem nenapsal politickou píseň.
Bob Dylan

Mám obchod s lyžema, dělám servis, hraju sport, zpívám, jsem dobrý milovník.
Jiří Babica

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz