„Láska by měla být sportem, omezujícím se přísně na dva jedince. Ale kolik dnešních žen a mužů ji dovede chápat jen v celém mužstvu.“

Autor: Albert Einstein
Témata:

Láska je něčím, co by mělo být výhradně mezi dvěma lidmi. Je to intenzivní a hluboké pouto, které se vyvíjí mezi dvěma jednotlivci. Citát upozorňuje na to, že dnešní doba nám přináší nové výzvy a komplikace ve vztazích. Mnoho lidí se dnes snaží nalézt potěšení a uspokojení v mnoha různých vztazích současně, místo aby se zaměřili na jednoho partnera.

Dnešní společnost je často zaměřena na neustálé zapojování se s mnoha lidmi současně. To může znamenat, že některé ženy a muži jsou zvyklí na vzrušení a zábavu, které přináší hra ve velkém mužstvu. Chtějí prozkoumávat vztahy s mnoha lidmi najednou, než aby se soustředili na jednoho partnera.

Citátem se naznačuje, že chápání lásky je ztraceno v tomto hromadném přístupu. Láska by měla být o hloubce a intimitě, která je možná pouze mezi dvěma jednotlivci. Když se láska rozptýlí mezi mnoha lidmi, ztrácí svou sílu a význam. Je důležité, abychom si uvědomili, že láska je vzácná a cenná, a že bychom ji měli chránit a uchovávat pro toho jediného člověka, který si ji zaslouží.

Související citáty

Ke všemu, co je veliké, je prvým krokem odvaha.
Johann Wolfgang Goethe

Jen málo věcí je tak psychologicky brutálních jako jsou šachy.
Garri Kasparov

Nejsem typ člověka, který se snaží být v pohodě, nebo trendy, jsem rozhodně individuální.
Leonardo DiCaprio

Mluvte s každou ženou, jako byste ji miloval, a s každým mužem, jako byste se nudil. Zanedlouho vás budou považovat za člověka s dokonalým taktem.
Oscar Wilde

Srdce je neomylným kompasem, který má každý z Vás uvnitř sebe. Srdce zná duši lépe, než ji zná mysl.
Pat Rodegast

Člověk se nedívá na nic, než na sebe. A tím zůstává v začarovaným kruhu.
John Steinbeck

Optimista vidí jen koblihu, pesimista vidí díru.
Charlie Chan

Způsobují-li zbraně zločinnost, k čemu je vlastně má policie?
Neznámý autor

Jedinou obranou proti nesvobodě je prostá lidská statečnost.
Miroslav Plzák

Mlčení mluví pro toho, do má slovo.
Sofoklés

První a poslední, co žádáme od génia, jest láska k pravdě.
Johann Wolfgang Goethe

Skautský nůž, stejně jako dámské vlásenky mají mnohá využití.
Charlie Chan

Velikost potřebuje tajemství. Nemůžete se obdivovat něčemu, co příliš dobře znáte.
Charles de Gaulle

Když pozoruji, jak jsou lidé zlí, nikdy se tomu nedivím, ale často se divím, že se nestydí.
Karolína Světlá

Mládí nesluší poraženectví.
Ludvík Souček

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz