„Směšný může být každý. Vtipným jen bystrý.“

Autor: Jan Werich
Témata: , , ,

Tento citát od českého herce, spisovatele a scenáristy Jana Wericha nám připomíná, že každý z nás má schopnost být směšným. Smích je přirozenou lidskou reakcí a každý z nás se někdy dostane do situace, kdy je z nějakého důvodu směšný. Může to být kvůli naší neobratnosti, nějakému trapasu, nebo prostě jen kvůli situaci, která nás překvapí a vyvolá v nás úsměv.

Nicméně, aby byl někdo opravdu vtipný, musí mít bystrý a vnímavý intelekt. Vtipnost je uměním, které vyžaduje schopnost rychle reagovat na situace, najít nečekané spojitosti a vytvořit něco, co druhého člověka rozveselí a pobaví. Vtipnost je tedy vyšší úroveň smíchu a vyžaduje určitou inteligenci a kreativitu.

Jan Werich nám tímto citátem připomíná, že smích je důležitou součástí našeho života a měli bychom se o něj snažit. Každý z nás může být směšný, ale aby nás druzí skutečně viděli jako vtipné a bystré, musíme pracovat na svém intelektu a své schopnosti najít humor v různých situacích. Vtipnost je také schopností vnímat svět kolem sebe s nadhledem a se smyslem pro humor.

Související citáty

Mozek je nejvíce přeceňovaný orgán.
Woody Allen

Páni, ti Francouzi: mají jiné slovo pro všechno!
Steve Martin

Slova jen všechno komplikují.
Graham Greene

Láska těl je ostřejší než kopí, kterým se krotí divocí sloni. Je palčivější než plamen, je jako šíp, zabodnutý do mysli člověka.
Buddha

Když vláda začne lidem zabavovat zbraně, vězte, že je budete zanedlouho potřebovat.
Neznámý autor

Je to malý krůček pro člověka, ale velký skok pro lidstvo.
Neil Armstrong

Nikdo se už nebije v souboji, vyšlo to z módy; uzavírají se kompromisy, vedou obhajoby.
Jules Verne

Hypotézy jsou ukolébavky, jimiž profesor uspává své žáky.
Johann Wolfgang Goethe

Existují tři pahorky, od nichž západní svět odvozuje svůj původ: Golgota, athénská Akropole, římský Kapitol.
Theodor Heuss

Lidstvo má jen tři velké nepřátele: horečku, hladomor a válku; z nichž zdaleka největší a nejhorší je horečka.
William Osler

Když bujně vyvádí mladík, je to chyba. Když stařec, je to šílenství.
Seneca

Potřebujete-li najít nějaké řešení nebo tvůrčí myšlenku, přestaňte myslit a soustřeďte se na své vnitřní energetické pole.
Eckhart Tolle

Kdo má špatnou paměť, nemá jinou volbu než mluvit pravdu.
Tennessee Williams

Nejtěžší zločin? Vychovávat děti k obrazu svému.
Walter Sacher

Práce od nás zahání tři velké nepřátele: nudu, neřest a nouzi.
Voltaire

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz