„Pravda o přírodě je silnější a obhájí se sama.“

Autor: Albert Einstein
Témata:

Příroda je tím největším zázrakem, který nás obklopuje. Její krása, síla a dokonalost jsou nesmírné. Ať už se jedná o rostliny, zvířata, nebo celé ekosystémy, příroda je plná dokonalých a úžasných jevů, které nás fascinují. Ve své podstatě je příroda pravdivá a nezkreslená. Nezáleží na tom, jestli ji pozorujeme nebo ne, pravda o přírodě je neodvratná a obhájí se sama.

Příroda je zákonitá a harmonická. Přestože můžeme zkoumat a objevovat její tajemství pomocí vědeckých metod, stále se setkáváme s nekonečnou moudrostí a neuvěřitelnou složitostí, kterou nemůžeme plně pochopit. Příroda je sama o sobě pravdivá, protože se nezakládá na lidských představách a iluzích. Je to zrcadlo reality, které nám ukazuje, jak funguje svět v jeho nejčistší podobě.

Pravda o přírodě je také silnější. Příroda si zachovává svou moc a autentičnost bez ohledu na naše pokusy ji ovládat nebo změnit. Je neúprosná v tom, že přináší následky pro naše činy a rozhodnutí. Příroda nám poskytuje zdroje, které potřebujeme k životu, ale také nám ukazuje, že jsme jen malou součástí většího celku. Když se snažíme překročit její hranice a ignorovat její zákony, příroda nám ukazuje svou sílu a důsledky naše neuváženosti.

Věřit v pravdu přírody znamená přijmout realitu takovou, jaká je, a respektovat její sílu a autoritu. Když se snažíme porozumět přírodě a žít v souladu s ní, můžeme se otevřít jejímu nekonečnému poučení a kráse. Pravda o přírodě je důležitá a neměnná – ať už ji chápeme nebo ne, přežije a obhájí se sama.

Související citáty

Lepší čestné srdce než plný měšec.
Arabské přísloví

Chceš-li být filosofem, piš romány.
Albert Camus

Bohové zahalili lidský život hustým závojem.
Hésiodos

Největším uměním je ve štěstí neztratit rozvahu a v neštěstí klid.
Victor Hugo

Pitomost. Schopnost některých mozků nechat se nakazit nějakou myšlenkou.
Valeriu Butulescu

Rozum bez duše je stejně bezmocný jako duše bez rozumu.
Vadim Zeland

Pravdu přijímá člověk chladně, lež se zápalem.
Jean De La Fontaine

Bylo by na světě mnohem méně práce a namáhání, kdyby lidé věděli napřed, co se podaří a co ne.
Jan Werich

O všem uvažuj s přítelem, ale nejprve uvažuj o něm samém!
Seneca

Dej ránu první a vyhraješ…
Victor Hugo

Práce je opravdu krátkodobé řešení na dlouhodobý problém.
Robert Kiyosaki

Největší ctnosti jsou ty, které jsou nejužitečnější pro jiné osoby.
Aristotelés

Stejně jako psi, kteří se při setkání očichají, tak i šachisté mají svůj rituál, při prvním seznámení hrají prvních pár tahů velmi rychle.
Anatolij Karpov

Osel přijme každý náklad, jen když může jít v čele stáda.
Valeriu Butulescu

Školní knihy jsou dvojí: z jedněch se ničemu nenaučíš a z druhých se ničemu naučit nemůžeš.
František Vymazal

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz