„Smích – tu ozvěnu našeho pláče – to křídlo úsměvu, co tluče za oknem nočního strachu, nikdy mít v hrsti nebudem. Kdybychom – nedejte bohové – tu sladkou můru polapili, bylo by na světě po srandě.“

Autor: Jan Werich
Témata:

Citát od Jana Wericha vyjadřuje myšlenku, že smích je důležitou součástí lidského života a je schopen překonat strach a smutek. Smích je ozvěnou našeho pláče, což znamená, že oba tyto projevy jsou součástí lidského emočního spektra. Smích má schopnost přinést úlevu a radost, je to jakési křídlo úsměvu, které bije za oknem nočního strachu.

Tento citát nás upozorňuje na to, že smích je cenný a důležitý, ať už je člověku jakkoli těžko. Přestože je smích tak cenný, Jan Werich připouští, že ho nemáme v hrsti a nemůžeme ho mít pořád. To znamená, že smích je vzácný a není samozřejmostí. Pokud bychom však měli možnost polapit tu sladkou můru smíchu, bylo by na světě konec srandy. Tím autor možná odkazuje na to, že smích je tak silný a osvobozující, že by mohl přinést takovou radost, že by se všechny problémy a starosti zdály malicherné.

Související citáty

Ten kdo se žení z čisté lásky, má v noci ráj a ve dne vrásky.
Francouzské přísloví

Bůh není pomsta. Bůh je láska. Jediný jeho test spočívá v tom, že každého kdo přerušil dílo lásky, donutí v něm pokračovat.
Paulo Coelho

Každý si určuje svou cenu sám.
Friedrich Schiller

Moudrost má větší cenu než zlato.
George Samuel Clason

Nečinně se chovat, je nazpět jít.
Karel Havlíček Borovský

Móda umožňuje dámě upoutávat pozornost, aniž přestane být považována za dámu.
Sigmund Graff

Strach a pokora se dají vynutit, úcta a vážnost nikoli.
Stefan Zweig

Člověk může uniknout všemu, jenom ne sobě samému.
Stefan Zweig

Absolutnost lásky lze poznat podle trvalého nepokoje toho, kdo miluje.
Paul Valéry

Elegance je ta jediná krása, která nikdy neslábne.
Audrey Hepburn

Evangelium není dobrá rada, ale dobrá zpráva.
William Ralph Inge

Růže, byť zvaná jinak, voněla by stejně.
William Shakespeare

Zcela sám sebou může být každý jen tehdy, pokud je sám.
Arthur Schopenhauer

Dav má za hluboké vše, čeho dna nemůže dohlédnout: je tak bázlivý a tak nerad vstupuje do vody.
Friedrich Nietzsche

Život je sprosté slovo.
Lenny Bruce

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz