„Nikdy se nesměji nejlépe. Bojím se, že by to mohlo být naposledy.“

Autor: Jan Werich
Témata:

Tento citát od Jana Wericha nám připomíná, že čas plyne neúprosně a život je plný nečekaných událostí. Autor vyjadřuje svůj strach, že momenty, kdy se nejvíce směje, mohou být vzácné a mohou se brzy vytratit. Werich také naznačuje, že smích je pro něj něčím důležitým a cenným, a proto se bojí, že by mohl ztratit schopnost cítit radost a smát se naposledy.

Tímto citátem Werich vytváří reflexi na lidskou podstatu a na to, jak jsme ovlivněni časem a proměnlivostí života. Smích je pro něj symbolem radosti a šťastných okamžiků, které jsou však krátkodobé a mohou se snadno vytratit. Werich se také zamýšlí nad tím, jak mocným nástrojem smích je, a jak by bylo smutné ztratit schopnost ho prožívat.

Tento citát můžeme chápat i v širším kontextu lidské existence. Werich nám připomíná, že život je plný nejistoty a že všechny dobré věci, které prožíváme, mohou být jen dočasné. Měli bychom se tedy snažit využít každou příležitost ke smíchu a radosti, protože nikdy nevíme, kdy se nám taková příležitost znovu nabídne. Tento citát nás také může povzbudit k tomu, abychom se nebránili novým zážitkům a nechali se unést okamžikem, protože život je příliš krátký na to, abychom se báli smát.

Související citáty

Přátelé se radují a jsou smutní pro tytéž věci.
Svatý Tomáš Akvinský

Dychtivost po vládě a moci je silnější než ostatní vášně.
Tacitus

Divé zvíře ukazuje svou povahu, spatří-li krev. Člověk, když uvidí peníze.
František Vymazal

Smutek má svoji hloubku; štěstí je mělké.
Osho

Schopnost být v přítomnosti je hlavní součástí duševního zdraví.
Abraham Maslow

Zdraví je normální stav. Nemoc je anomální. Všemu stvořenému je dán princip harmonie.
Joseph Murphy

Vždycky měj připravený plán, nikdy se nenech doběhnout trhem.
Simon Mawer

Film je dobrý tehdy, stojí-li za vstupenky, večeři a poplatek za hlídání dětí.
Alfred Hitchcock

Každý si může zřídit své Lambarene.
Albert Schweitzer

Teorie škodlivého větvení. Na škodlivých větvích budou růst jen škodlivé pupeny.
Valeriu Butulescu

Nic na světě není nebezpečnější, než upřímná neznalost a svědomitá hloupost.
Martin Luther King

Mozarella je takovej sýr bez chuti a bez zápachu. Ale je dost populární. Lidi, který hubnou, ho maj rádi.
Jiří Babica

Pokud to nemůžete dělat lépe, můžete se aspoň smát.
Erma Bombeck

Láska je nejkrásnější trápení, které tkví v ponížení lidské hrdosti.
John Lennon

Lacinost je víc nežli zvláštní případ levnosti.
Valeriu Butulescu

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz