„Pamatujte, že mlčení je někdy tou nejlepší odpovědí.“

Autor: Dalajláma
Témata:

Někdy se setkáváme s situacemi, kdy je lepší zůstat mlčet a nevyjadřovat svůj názor. Mlčení může být odpovědí na různé situace, ve kterých bychom mohli jinak těžko najít správná slova. Když se dostaneme do konfliktu, někdy je nejlepší se nezapojovat do hádek a nechat emoce opadnout. Umožňuje nám uklidnit se a získat lepší perspektivu na danou situaci.

Další případ, kdy mlčení může být nejlepší odpovědí, je v případě, kdy se cítíme uraženi či napadeni. Mlčení nám dává čas a prostor na zpracování našich emocí a přemýšlení o tom, jak reagovat. Pokud odpovídáme impulsivně a neohleduplně, můžeme situaci ještě zhoršit. Mlčení nám umožňuje se vyhnout konfliktu a současně si zachovat klid a důstojnost.

Také se může stát, že se někdo snaží vyprovokovat a dostat nás do hádky nebo konfliktu. V takových případech je nejlepší nepodléhat provokacím a zůstat mlčet. Tímto způsobem nejenže nevydáváme mocním slovům a jednání další váhu, ale také ukazujeme, že jsme nad věcí a nechceme se nechat strhnout do nekonstruktivního sporu. Mlčení nám umožňuje si zachovat kontrolu nad situací a nechat druhou stranu vlastními slovy a chováním odhalit své úmysly.

Závěrem, mlčení může být silným a moudrým způsobem odpovědi na různé situace. Mlčením si uchováváme klid a důstojnost, získáváme čas na zpracování emocí a přemýšlení o vhodné odpovědi. Při konfliktech a provokacích je způsobem, jak nezhoršovat situaci a zachovat kontrolu nad sebou. Mlčení nám umožňuje být pozorní a naslouchat, což může vést k lepšímu porozumění a komunikaci. Pamatujme tedy, že někdy je tedy tou nejlepší odpovědí.

Související citáty

Někteří lidé zemřou v 25, ale spálí je až v 75.
Benjamin Franklin

Není větší chyby, než přestat zkoušet.
Johann Wolfgang Goethe

Oblékejte se tak, jako by to bylo naposled.
Coco Chanel

Člověk je tvor dvounohý neopeřený.
Platón

Kalkatu nájdeš na celom svete. Potrebuješ na to len oči.
Matka Tereza

Moje nejoblíbenější píseň ze seriálu Violetta je „Ser Mejor“, španělská verze songu „Sing for Love“.
Alba Rico

Pro sílu lásky není nic nemožné.
Rhonda Byrne

Zahálku nemůžeme pořádně vychutnat, nemáme-li spoustu práce.
Jerome Klapka Jerome

Uvedení ženy v řád kněžský byl vždy sen falešných gnostiků.
Éliphas Lévi

Šachy, stejně jako láska jsou infekční v každém věku.
Salo Flohr

Oženit se znamená zdvojnásobit své povinnosti a napůl omezit svá práva.
Arthur Schopenhauer

Jsem největší technofobik všech dob.
Elton John

Jsou knihy, při kterých si čtenář nemyslí nic.
František Vymazal

Přítel, kterému jsi pomohl v nouzi, si na tebe vzpomene – až se zase octne v nouzi.
Ernest Bloch

Kdo se jednou prodal ve prospěch jiných, neučiní tak už podruhé.
Henrik Ibsen

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz