„Úspěch v životě? To je vlastně rovnice: A = X + Y + Z. X znamená práce a Y fair play. A co Z? Z znamená držet jazyk za zuby.“

Autor: Albert Einstein
Témata:

Citát nám přináší důležitou myšlenku o tom, co je třeba pro úspěch ve životě. Autor nám nabízí jednoduchou rovnici, která obsahuje tři klíčové prvky.

První část rovnice, X, zastupuje práci. Tím autor zdůrazňuje, že úspěch vyžaduje tvrdou práci a nasazení. Bez aktivního úsilí a odhodlání je těžké dosáhnout výsledků, které by nám přinesly úspěch.

Druhý prvek, Y, je fair play. To znamená, že úspěch by neměl být dosažen za každou cenu a na úkor ostatních. Spravedlivá hra a dodržování pravidel jsou důležité nejen v profesním světě, ale i ve vztazích s lidmi kolem nás. Bez etiky a morálních hodnot může sice být někdo zdánlivě úspěšný, ale dlouhodobý úspěch a uznání budou pravděpodobně mnohem obtížnější.

Třetí a poslední prvek rovnice, Z, je držet jazyk za zuby. Tím autor zdůrazňuje, že je důležité být opatrný a zvážený ve svých slovech. Mnohokrát se ukázalo, že nerozvážné výroky nebo špatné chování mohou vést k problémům a poškození našeho úspěchu. Udržování klidu a vážnosti ve slovech může pomoci v budování dobrých vztahů a udržení pověsti.

Celkově vzato, citát nám připomíná, že úspěch ve životě závisí na kombinaci tvrdé práce, etického jednání a dobré komunikace. Pouze tehdy, když tyto tři prvky propojíme, můžeme dosáhnout skutečného a trvalého úspěchu.

Související citáty

Srdce zná duši lépe než jak ji zná mysl.
Pat Rodegast

Existují rýmy zcela nahodilé, jako je „strana“ a „hrana“.
Valeriu Butulescu

Žít je nejvzácnější věc na světě; většina lidí jen bídně přežívá.
Oscar Wilde

Zlaté uzdy nečiní koně lepším.
Seneca

Už nemáme politické vězně v psychiatrických léčebnách. Dnes je dovoleno dělat politiku každému bez ohledu na jeho duševní zdraví.
Valeriu Butulescu

Člověk se nikdy nezbaví toho, o čem mlčí.
Karel Čapek

Nevýhoda mého života je, že nejsem schopen někoho nenávidět.
Karel Schwarzenberg

Platon má méně hloubky, avšak více výřečností než Pythagoras.
Éliphas Lévi

Každá víra je redukovatelná na zoufalou snahu po pevné půdě.
Ladislav Klíma

Téměř každý člověk umírá na své léky, nikoliv na svoji nemoc.
Molière

Vaše myšlenky se k vám vrací jako bumerang.
Vadim Zeland

Slovy můžeš zatajit, co chceš. Skutky tě prozradí.
François de La Rochefoucauld

k údajné havárii na motorce dvou Řeckých sportovců a nedostavení se tak na dopingovou zkoušku: „…to je případ spíše pro Mouldera a Scullyovou“
Jaromír Bosák

Svět je plný ochotných lidí – jedni jsou ochotni pracovat, druzí jsou ochotni nechat je pracovat.
Robert Frost

Jsem velmi bohatý muž.
Elton John

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz