„Bylo by na světě mnohem méně práce a namáhání, kdyby lidé věděli napřed, co se podaří a co ne.“

Autor: Jan Werich
Témata:

Citát od Jana Wericha vyjadřuje myšlenku, že mnoho práce a namáhání by bylo zbytečné, kdyby lidé předem věděli, jaký bude výsledek jejich snah. V životě často investujeme spoustu energie, času a úsilí do různých aktivit, projektů nebo vztahů, aniž bychom věděli, zda budou mít úspěch. Tento citát nám připomíná, jak důležité je být si vědomi rizik a očekávání a zvažovat, zda je daná investice našeho úsilí a energie opravdu smysluplná.

Často se nám stává, že vynakládáme velké množství práce a snažíme se dosáhnout určitého cíle, jen abychom nakonec zjistili, že jsme neuspěli. Tento citát nám připomíná, že kdybychom věděli předem, že naše snaha je odsouzena k nezdaru, mohli bychom si ušetřit spoustu času a energie. Mnohdy bychom také mohli rozhodovat jinak a investovat své zdroje do jiných aktivit, které by měly větší šanci na úspěch.

Nicméně, je důležité si uvědomit, že nevědění o výsledku je součástí života a často nás motivuje k tomu, abychom se snažili a překonávali překážky. Nejlepším příkladem je podnikání, kde je nejistota a riziko neodmyslitelnou součástí. Bez této nejistoty by však podnikání ztratilo svou dynamiku a inovativnost. Je tedy nutné najít rovnováhu mezi věděním a nevěděním, abychom se mohli stále snažit dosahovat svých cílů, a přitom minimalizovat zbytečné práce a namáhání.

Související citáty

Problémy, jako první láska, nás mnohému naučí.
Charlie Chan

Kdo dřív přijde, ten dřív mele.
České přísloví

Na velkých hodinách času je jen jediné slovo: Teď. Po ulici Potom se dojde k domu Nikdy.
Miguel de Cervantes

V poháru konjunktury vypadalo jeho svědomí nerozpustné.
Valeriu Butulescu

(záběr na nějaký vietnamce v českých dresech) „… to je ale čechů, na té tribuně …“
Jaromír Bosák

Genuis je Afričan, který si vysní sníh.
Vladimír Nabokov

Skutečná inteligence je moudrost nebo Boží poznání; nikdy nemůže myslet něco nesprávného.
Guy Ballard

Kdo se vzdá svobody, aby získal jistotu, ztratí nakonec obojí!
Benjamin Franklin

Jednou z funkcí smíchu je postavit proti nelidskosti nejlidštější projev.
George Tabori

Myslím, že děti jsou budoucnost. Pokud je nezastavíme… teď hned!
Homer Simpson

Účinek úderu nezávisí na tom, jakou silou udeříme, ale kam.
Honoré de Balzac

Devatenácté století vynalezlo něco nespoutanějšího než páru a elektřinu, totiž dějiny.
Karel Čapek

Naše největší sláva nespočívá v tom, že nikdy nepadneme, ale v tom, že po každém pádu znovu vstaneme.
Napoleon Bonaparte

Otevírej oči, nikoli ústa.
České přísloví

Nenávidím mámu, nenávidím tátu…
Kurt Cobain

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz