„Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.“

Autor: Jan Werich
Témata:

Citát je jednoduchým, avšak silným vyjádřením o lidské motivaci a přístupu k řešení problémů. Tímto citátem Werich naznačuje, že lidé mají různé přístupy k překonávání překážek ve svém životě.

První část citátu, „Kdo chce, hledá způsob“, poukazuje na to, že lidé, kteří opravdu chtějí dosáhnout určitého cíle, budou aktivně hledat způsoby, jak se k němu dostat. Tito lidé nejsou ochotni přijmout porážku nebo se nechat odradit překážkami, které se jim na cestě objeví. Namísto toho budou hledat různé strategie a přístupy, jak dosáhnout svého cíle. Jsou odhodlaní a motivovaní a vědí, že je na nich samotných, aby našli cestu ke svému úspěchu.

Druhá část citátu, „Kdo nechce, hledá důvod“, nám ukazuje, že lidé, kteří nemají opravdovou touhu nebo motivaci, budou namísto hledání způsobů hledat důvody, proč se jim nepodaří dosáhnout svých cílů. Tyto osoby se často zaměřují na překážky a problémy, které by je od jejich cílů mohly odradit. Místo aktivity a hledání řešení se vzdávají nebo se snaží najít výmluvy a důvody, proč jsou neschopni dosáhnout svých snů. Tímto přístupem se vyhýbají odpovědnosti za svůj vlastní neúspěch.

Celkově lze tedy říci, že tento citát nám připomíná, že naše přístupy a postoje k životu mají obrovský vliv na naši schopnost dosahovat cílů. Kdo opravdu chce, nebude se odradit překážkami a bude aktivně hledat způsoby, jak své cíle dosáhnout. Naopak, ti, kdo nemají opravdovou touhu, budou hledat důvody pro své neúspěchy a vyhýbat se odpovědnosti.

Související citáty

Lenoch darmo drahý.
Božena Němcová

Když se mi v životě něco nezdařilo, později jsem zjistila, jaké to bylo štěstí.
Gabriella Jiráčková

Ať už se zdá život být jakkoliv špatným, tam, kde je život, tam je naděje.
Stephen Hawking

Chudoba je největší zločin, protože všechny ostatní zločiny jsou zrozeny z chudoby…
Osho

Lidé jsou silní, pokud hájí určitou silnou ideu. Zeslábnou však a stávají se bezmocnými, když se jim tato idea ztrácí.
Sigmund Freud

Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. U té první si tím však nejsem úplně jist.
Albert Einstein

Neustále toužíme po nových zážitcích a brzy se k nim staneme lhostejnými. Včerejší zázraky jsou dnes běžné jevy.
Nikola Tesla

Vlídnost plodí vlídnost.
Marcus Tullius Cicero

Znej míru v lásce, ať je stálá: chybí, kdo otálí, i ten, co cválá.
William Shakespeare

O lásku nebudu prosit nikoho, ani své vlastní dítě ne.
Božena Němcová

Láska je učitelka, ale je třeba, abychom ji uměli získat, nebot‘ lidi těžko lze podmanit, těžko získat. Draze se vykupuje lidské srdce; dlouhou, úmornou prací a po dlouhém čase, neboť‘ nestačí milovat na náhodný okamžik, ale na celou dobu.
Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Svět patří lidstvu.
Tändzin Gjamccho

Ženy si instinktivně třídí kamarády svého muže na ty neškodné a na ty nebezpečné.
Milan Kundera

Je smutné, když člověku náhle zemře žena, a ten člověk právě vyhnal milenku.
Francouzské přísloví

Na cestě nechť tě provází souputník, v životě soucit.
Japonské přísloví

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz