„Úcta se nezískává hrdostí, nýbrž láskou.“

Autor: Božena Němcová
Témata:

Úcta se nezískává hrdostí, nýbrž láskou.

Související citáty

Máme-li se od velikánů opravdu něčemu přiučit, musíme si dát dobrý pozor na začátek.
Sören Kierkegaard

Není dobré zasvětit muže do módy, protože jim pak chybí peníze pro ženy.
Catherine Deneuve

Je lepšie robiť tú najmenšiu vec na svete, než potĺkať sa pol hodiny.
Johann Wolfgang Goethe

Ten, kdo není schopen vyjádřit se srozumitelně, nestojí za to, aby se jeho slovům věřilo.
Francouzské přísloví

Pouze smrt končí válku.
Platón

V minulých dnech to v Praze vypadalo, jako by se v srdci Evropy konal sraz popelářů z celého světa. Všude oranžová, oranžová, oranžová. (kvalifikace s Holandskem)
Jaromír Bosák

Géniové sice vytvářeli svou dobu, ale jsou odloženi do archeologických sbírek.
Jules Verne

Duševním sebeovládáním je možno rozšiřovat poznání, které vzniká z dokonalých postřehů.
Květoslav Minařík

Nevytváříme historii a kulturu, jednoduše se objevíme a nikoliv z vlastní vůle.
Saul Bellow

Utrhl jsem se na číšníka, kdeže mám vidličku. Opáčil, že ji držím v ruce – z toho jsem vyvodil, že zákazník nemívá vždy pravdu.
Valeriu Butulescu

Když lidé vyučují, sami se učí.
Seneca

To, že jsi paranoik, ještě neznamená, že po tobě nejdou.
Woody Allen

Ne dálkou ale zapomněním končí mnohá přátelství.
Neznámý autor

Vaše uměnı́ odhaluje vaši duši!
Kazuo Ishiguro

Itálie je jediná země, kde jsou čtyři výhradně sportovní deníky a to nemluvím o tom, kolik prostoru dávají fotbalu ostatní média. Aby se ten prostor zaplnil, všechno se zveličuje a dramatizuje. A představte si, jak by se zacházelo s homosexuálními fotbalisty. A i kdyby společnost jejich orientaci akceptovala, zájem o ně by byl takový, že by to nedělalo dobrotu.
Marcello Lippi

Témata citátů

alkohol Alláh bezmoc Bible blbec blbost blázen bohatství bolest budoucnost byrokracie bída Bůh cesta charakter chování chudoba chyby chytrost cit city citáty civilizace ctnost cíl daně demokracie diktatura diplomacie dobro dokonalost dospělost duše dítě dědičnost dějiny děs děti dětství důkaz důvěra empatie energie filmařina genialita golf herci herectví historie hlad hloupost hněv hrdost hrůza humor hřích idealismus instinkt inteligence investice jazyk Ježíš kapitalismus knihy komunikace komunismus konzum kouření kritizování krása kultura laskavost lenost lež lhaní lhostejnost lháři lid lidskost lidská práva lidské tělo lidstvo lidé literatura láska lék lékaři majetek manžel manželství matematika matky milenec minulost mládí mlčení moc modlitba morálka moudrost muži mužství mysl myšlení mír móda naděje nadšení nahota nakupování narození nebe nebezpečí nedostatek nemoc nenávist nepřátelství nepřátelé neúspěch neštěstí nouze nuda náboženství náhoda námaha nápaditost násilí obchod objevování odmítnutí odpovědnost odpočinek odvaha omyl osud otcové otroctví oči Paříž peklo peníze pesimismus pláč poctivost poezie pokrok pokrytectví pokus politici politika pomluvy pomoc ponížení porozumění pověra pravda problémy prohra prokletí prozřetelnost práce průměrnost píle předsudky překážky přemýšlení přesvědčení přetvářka přirozenost přání přátelství přátelé příroda přítel přítomnost radost reklama rodina rodiče rozum rozvaha rozvod růže samota sebedůvěra sex slova slunce slzy sláva smrt smutek smysl života smích směšnost sny sobectví soutěž současnost společnost spravedlnost srdce statečnost statistika strach strašení stáří svatba svoboda svědomí svět světlo síla sňatek tajemství taktnost temnota ticho touha trpělivost trápení umírání umění utrpení učení vegetariánství vesmír vkus vlast vlastenectví vytrvalost vzdělání vzhled vztahy válka víno víra vítězství výchova věda věk věrnost zamilovanost zapomnění zbraně zdraví zkušenost zlo změna znamení zoufalost ztráty zvířata zásady závislost úsměv úspěch úsvit útisk čas člověk řeč štěstí ženství ženy život žárlivost

Citáty a výroky slavných osobností, pořekadla, přísloví a lidová rčení

Citáty mají jedinečnou schopnost přinášet člověku mnoho hodnotných darů. Jsou to krátké, silné výroky, které obsahují moudrost, inspiraci nebo pravdy o lidském životě. Někteří lidé je považují jen za slova na papíře, ale pro mnoho z nás jsou citáty cennými průvodci na naší cestě životem.

Doporučujeme:

www.nejlepsicitaty.cz